کد خبر: 433907 A

در دیدار وزیر امنیت بوسنی با سفیر ایران مطرح شد؛

ایلنا: در دیدار وزیر امنیت بوسنی و هرزگوین و سفیر ایران در سارایوو بر توسعه همکاری‌ها درباره مبارزه با ترورسیم تاکید شد.

به گزارش ایلنا، دراگان مکتیچ و محمود حیدری در این ملاقات ضمن تاکید بر توسعه روابط در بخش‌های اقتصادی و سیاسی خواستار ارتقای همکاری‌های دو کشور در حوزه امنیت به‌خصوص در مبارزه با تروریسم شدند.

وزیر امنیت بوسنی خاطرنشان کرد: دو کشور از ظرفیت‌های بالایی برای توسعه روابط برخوردارند و ضرورت دارد همکاری و تبادل اطلاعات در ابعاد مختلف تهدیدات امنیتی از سر گرفته شود.

سفیر ایران در سارایوو نیز با اشاره به پیونده‌های متعدد تاریخی و فرهنگی میان دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: با لغو تحریم‌های ظالمانه، علاوه بر توسعه روابط سیاسی، روابط دو کشور باید در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی، صنعت، کشاورزی و گردشگری و کشور ارتقاء پیدا کند.

حیدری با اشاره به سفر هیات‌عالی رتبه بوسنی و هرزگوین به ریاست باقر عزت بگوویچ رئیس شورای ریاست‌جمهوری این کشور به ایران افزود: این سفر بستر مناسبی را برای توسعه مناسبات دو کشور فراهم ساخته و از آن باید برای توسعه مناسبات در همه زمینه‌ها استفاده کرد. ایران برای گسترش روابط و همکاری با بوسنی و هرزگوین در عرصه های مختلف از جمله امنیتی آمادگی کامل دارد.

طرفین در این ملاقات همچنین درباره روند صدور ویزا و رفت و آمد شهروندان دو کشور گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

 

ایران و بوسنی و هرزگوین محمود حیدری سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر