کد خبر: 434175 A

وزیرخارجه انگلیس با اشاره به صحبت های ترامپ؛

ایلنا: روز گذشته وزیر امور خارجه انگلیس با تاکید بر این‌که برجام در مسیر درستی رو به جلو قرار دارد، گفت: تلاش برای برقراری روابط جدید اقتصادی با ایران در صدر سیاست‌های لندن در آسیا قرار دارد.

به گزارش ایلنا، به نقل از «فایننشال تایمز» انگلیس، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس در سخنرانی خود در اندیشکده چتم هاوس اظهار داشت: انگلیس از تقویت تجارت با ایران حمایت می‌کند و تلاش برای برقراری روابط جدید اقتصادی با ایران در صدر سیاست‌های ما در آسیا قرار دارد.    

جانسون در خصوص نقش انگلیس در آشتی دادن آمریکا و ایران گفت: من حامی تقویت روابط با ایران و برجام هستم. من فکر می‌کنم این توافق، در مسیر درستی رو به جلو است و ما باید با دولت آمریکا در این باره صحبت کنیم تا ببینیم موضع آن‌ها چیست و بر نقاط مثبت این روند تاکید کنیم.

«یاهو نیوز» نوشت: وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به صحبت های ترامپ در خلال رقابت های انتخاباتی علیه برجام گفت که ما به دنبال تاکید بر نقاط مثبت برجام هستیم.

او افزود: رشد تجارت از جمله دستاوردهای مثبتی است که میان انگلیس و ایران شاهد آن هستیم. البته حجم آن هنوز به میزانی نیست که ما می‌خواهیم اما این روند رو به افزایش است. این موضوعی فوق‌العاده است. من در سخنرانی خودم زیاد از تجارت صحبت کردم زیرا به نقش آن کاملا باور دارم و فکر می‌کنم تجارت با ایران اکنون بسیار حائز اهمیت است.

فایننشال تایمز بوریس جانسون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر