کد خبر: 434209 A

سفیر ایران در دهلی‌نو به ایلنا خبر داد؛

ایلنا: غلامرضا انصاری سفیر ایران در هند از همراهی خود با محمدجواد ظریف برای سفر به شهر امریتسار ایالت پنجاب جهت شرکت در نشست قلب آسیا در روز یکشنبه خبر داد.

غلام رضا انصاری سفیر ایران در دهلی نو در گفت‌و‌گو با ایلنا خبر داد که هم اینک برای عزیمت به سمت شهر امریتسار به همراه وزیر امور خارجه کشورمان وارد هواپیما شده‌اند و تا دقایقی دیگر به این شهر خواهند رسید.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به منظور شرکت در کنفرانس قلب آسیا به هند سفر کرده است.

ظریف صبح امروز برنامه‌های روز اول سفرش به هند  را با شرکت در نشست تجاری بازرگانان، صنعتگران و بانکداران ایران و هند در دهلی‌نو و با سخنرانی در حضور تعدادی از نخبگان و اندیشمندان سیاسی هند آغاز کرد.

هدف از سفر دو روزه وزیر خارجه به هندوستان شرکت در ششمین کنفرانس قلب آسیا است که در شهر «امریتسار» از شهرهای بزرگ ایالت پنجاب هند تشکیل می‌شود.

مراسم افتتاحیه این کنفرانس که به "روند استانبول" نیز مشهور است، روز یک‌شنبه با حضور نخست‌وزیر هند و رییس‌جمهور افغانستان و تعدادی دیگر از مقامات عالی‌رتبه کشورهای شرکت‌کننده از جمله محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان برگزار خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود ظریف در حاشیه این کنفرانس دیدارهایی با برخی از مقامات هندی و برخی دیگر از مقامات شرکت‌کننده در این اجلاس داشته باشد.

ایران قلب نخبگان وزیر خارجه هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر