کد خبر: 435087 A

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان اختناق در دوران سلطه‌گری آمریکا در ایران، این دانشجویان بودند که پرده‌ها را کنار زده و با شجاعت در مقابل سلطه‌گری آمریکا و استبداد درونی کشور ایستادگی کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش ازدستور، اعلام کرد: لازم می‌دانم به مناسبت فرا رسیدن روز ۱۶ آذر، این روز را به تمامی دانشجویان عزیز تبریک عرض کرده و یاد شهدای دانشجو را گرامی می‌داریم.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمان اختناق در دوران سلطه‌گری آمریکا در ایران، این دانشجویان بودند که پرده‌ها را کنار زده و با شجاعت در مقابل سلطه‌گری آمریکا و استبداد درونی کشور ایستادگی کردند و دانشجویان این مسیر پیشرو را در طول سال‌های اختناق در دست داشتند.

او با تاکید بر لزوم حفظ همین روند ازسوی دانشجویان، خاطرنشان کرد: امروز حضور دانشجویان در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌تواند سرور و شادمانی خاصی در دانشگاه‌ها ایجاد کرده و در قشر تحصیلکرده، فرزانگی و فرهیختگی به وجود آورد.

لاریجانی با ابراز امیدواری نسبت به این‌که دانشجویان مسیر شهدا را پیگیری کنند، گفت: سعادت کشور ما در گرو همین سلوک سیاسی است.

علی لاریجانی روز دانشجو نطق پیش از دستور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر