کد خبر: 435344 A

حواشی روز دانشجو در دانشگاه تهران؛

ایلنا: برنامه گرامیداشت روز ۱۶ آذر به همت انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، برنامه گرامیداشت روز ۱۶ آذر به همت انجمن اسلامی مستقل دانشگاه تهران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.

 در این مراسم کلیپی در مورد نقش آمریکا در سرنگونی دولت محمد مصدق، کودتای ۲۸ مرداد، پیروزی انقلاب، جنگ، اعمال تحریم‌ها و توافق هسته‌ای پخش شد.

مجری در ابتدای برنامه گفت که از باغ پسته ارث نبردیم و از سبز و بنفش و دولت یازدهم و توافق هسته‌ای در قالب شعر انتقاد کرد.

مجری برنامه خود و دوستانش را سرهنگ تازه به دوران رسیده خواند که لبخندهایشان ظریف نیست و خطاب به روحانی گفت دیگر به اعتدال و اعتماد شما اعتماد نیست.

او از اختصاص سالن شیخ انصاری به انجمن مستقل انتقاد کرد و گفت: تالار فردوسی که حسن روحانی در آن سخنرانی کرد میان نورچشمی‌ها پخش شده بود. دانشجویان در برابر این حرف‌ها شعار دادند «دانشگاه پادگان نیست.»

دبیر سیاسی انجمن مستقل نیز از عملکرد وزارت‌خارجه در برابر کشورهای منطقه انتقاد کرد و گفت: یاغی‌گری رژیم کودک‌کش سعودی نتیجه سیاست انفعال وزارت خارجه است.

او خواستار برخورد دولت در برابر بدعهدی آمریکا شد و گفت: لازم است زیباکلام‌ها و سریع‌القلم‌ها سرنوشت مصدق‌ها، بارزگان‌ها و بنی‌صدرها را هم در اعتماد به آمریکا ببینند.

دبیر سیاسی انجمن مستقل گفت: دولت در برابر فرعون‌های زمان قد خم کرده و مفاسد در کشور رشد یافته است.

دانشجویان حاضر در سالن شیخ انصاری در کنار یکدیگر و باهم سرود دسته جمعی یار دبستانی من را خواندند و گفتند برخی جریان‌ها این شعار را به اسم خود زده‌اند در حالی که این سرود برای دانشجویان انقلابی است.

روز دانشجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر