کد خبر: 435424 A

فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

ایلنا: فرمانده نیروی هوافضای سپاه تنها راه رهایی از ظلم، ستم و توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی امریکا را عمل به تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عنوان و تصریح کرد: با باور ما می‌توانیم می‌توان بر تمامی مشکلات غلبه کرد.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع فرماندهان، مسئولین، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین (ع) ،با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با برشماری دشمنی‌های امریکا علیه ملت ایران در ادوار مختلف گفت: تنها راه رهایی از ظلم، ستم و توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی امریکا، عمل به منویات، تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و هیچ راه دیگری وجود ندارد. 

او افزود: در عرصه‌هایی که این فرامین عملی شده ما از سد مشکلات و تحریم‌ها عبور کرده‌ایم اما در بخش‌هایی که این تدابیر به طور ناقص عملی شده یا کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است، هنوز مشکل داریم؛ چنانچه امروز در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شاهد وجود مشکلاتی هستیم.  

حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه امروز در حوزه فعالیت‌های دفاعی و نظامی به ویژه عرصه‌های استراتژیک از مشکلات عبور کرده و خودکفا شده‌ایم، گفت: به طور مثال در حوزه موشکی افزایش حداکثری دقت موشک‌ها از نکات مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا بود که بحمدالله با همت، جدیت و کار جهادی و با تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جوانان پر شور و انقلابی ایران اسلامی با باور ما می‌توانیم این مهم محقق شد.

وی افزود: علاوه بر ارتقای دقت و کیفیت موشک‌های بالستیک، مسئولان و متخصصان این عرصه با روش‌های ابتکاری و میان بر نسبت به ارزان‌سازی تولید موشک‌ها اقدام کرده‌اند و امروز شاهدیم برغم کمبود اعتبارات با افزایش تولید مواجهیم. 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با طرح این سؤال که کدام کشور از طریق سازش به توفیقی دست یافته که ما دومین باشیم، گفت: متأسفانه امروز مشکل ما در باور است و اگر بجای نگاه به بیرون به ظرفیت‌های پایان‌ناپذیر موجود در داخل تکیه کنیم بسیاری از مسائل و مشکلات مرتفع می‌شود.  

وی با بیان اینکه امروز تمام دنیای استکبار جمع شده‌اند تا حکومت دینی را ناکارآمد جلوه دهند، تصریح کرد: در این شرایط رسالت خطیر ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی ایجاب می‌کند که در هر عرصه‌ای که انقلاب با خطر مواجه شد به ایفای نقش مؤثر و اثربخش بپردازیم و دانشجویان به ویژه در دانشگاهی همچون دانشگاه امام حسین (ع) باید با تفکر، مطالبه‌گری و عمل انقلابی پیشرو بوده و برای سایرین هم الگو باشند. 

حاجی‌زاده با یادآوری ایفای نقش تعیین‌کننده مردم در سال‌های دفاع مقدس از آن به عنوان الگویی مناسب به منظور رفع مشکلات در سایر عرصه‌ها از جمله اقتصاد یاد کرد و گفت: همانگونه که مردم نقش اصلی را در هشت سال دفاع جانانه و ایستادگی در برابر دنیای استکبار برعهده داشتند، امروز نیز باید این ظرفیت و پتانسیل غنی جدی گرفته شود؛ هیچ ملتی بهتر از ملت ایران در دنیا وجود ندارد. 

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی هزاران بار آسانتر از مشکلات حوزه امنیتی و دفاعی است، گفت: اگر بخواهیم مدیون خون شهدا نبوده و در مسیر انقلاب ثابت قدم باشیم و بر مشکلات غلبه کنیم تنها با باور ما می‌توانیم این مهم میسر می‌شود و دانشگاه امام حسین (ع) باید در این عرصه نقش محوری ایفا کند.

سردار حاجی‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر