کد خبر: 438821 A

صالحی:

ایلنا: رییس سازمان انرژی اتمی گفت: آمانو به زودی با آقای روحانی دیدار خواهد داشت و احتمالا با سایر مسئولان کشورمان هم دیدار خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی‌اکبر صالحی پس از دیدار با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عنوان کرد: صحبت‌های خوبی درباره تعهدات ایران در برجام داشتیم. در این گفت‌وگو همکاری‌‌های‌مان را براساس برجام مرور کردیم. گزارش‌های آژانس نشان‌دهنده تعهد ایران به اقداماتش است که مساله مهمی است.

او افزود: همچنین درباره مسائلی همچون آب سنگین و میزان ذخیره آن صحبت کردیم و موضوعات مربوط به تحقیق و توسعه را مرور کردیم.

رییس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: درباره دستاورهای موجود صحبت کردیم. بخصوص درباره پیشران‌ها که به چه شکل خواهد بود و در تعهدات ما در قبال این مساله نسبت به آژانس رایزنی داشتیم.

او گفت: روابط‌مان با آژانس خوب است. اصرار ما این است که آژانس بی‌طرف عمل کند و تحت نفوذ کشوری نباشد. تا به امروز اینگونه عمل کرده و به این خاطر از آقای آمانو تشکر می‌کنم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: آقای آمانو به زودی با آقای روحانی دیدار خواهد داشت و احتمالا با سایر مسئولان کشورمان هم دیدار خواهد داشت.

ادامه دارد...

 

علی اکبر صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر