کد خبر: 440258 A

آیت‌الله جنتی:

ایلنا: دبیر شورای نگهبان با اشاره به حوادث تروریستی اخیر ترکیه و آلمان و پیش از آن حوادث مشابه در فرانسه گفت: بسیاری از تکفیری‌ها و داعشی‌ها، دست پرورده همین کشور‌ها هستند و اکنون این کشور‌ها، خود نیز طعم ترور را می‌چشند.

به گزارش ایلنا، آیت الله جنتی صبح امروز در جلسه هفتگی اعضای شورای نگهبان، با ابراز تاسف از حمایت برخی دولت‌ها از جریانات تکفیری، گفت: متاسفانه ترکیه دروازه ورود تروریست‌ها به منطقه بود و عناصر تکفیری از کشورهای اروپائی و از راه ترکیه به سوریه و عراق وارد می‌شدند. اکنون با بازگشت تروریست‌های تکفیری‌ها، آتش به جان‌‌ همان کشور‌ها می‌افتد و آن‌ها هم طعم خشونت را می‌چشند. 

دبیر شورای نگهبان در ادامه ابراز امیدواری کرد: دولت‌های مقتدر به فکر بیفتند و برای همیشه جریان‌های تکفیری و تروریستی را ریشه کن کنند.

وی با اشاره به پیروزی‌های مقاومت اسلامی در منطقه گفت: آزادی غیر منتظره «حلب» خبر خوشحال کننده‌ای بود که به کمک رزمندگان اسلام در کشورهای مختلف منطقه انجام گرفت. امیدواریم به زودی «موصل» هم آزاد شود و شر داعشی‌ها و تکفیری‌ها از منطقه جمع شود. 

جنتی همچنین با ابراز خشنودی از رونق صله رحم در شب یلدا گفت: بسیاری از مردم، طی گردهمایی‌ها و مراسم دیشب محیط گرم و صمیمانه‌ای در خانواده‌ها داشتند که جای خوشحالی دارد.

آیت‌الله جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر