کد خبر: 440332 A

روحانی در دیدار نخست وزیر ارمنستان:

ایلنا: رییس جمهوری ایران بر تلاش مسئولان ایران و ارمنستان در راستای ارتقای هر چه بیشتر سطح مناسبات و همکاری‌های همه جانبه میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی بعد از ظهر چهارشنبه به وقت محلی ایروان و در دیدار «کارن کاراپتیان» نخست وزیر ارمنستان، روابط ایران و ارمنستان را مثبت ارزیابی و بر ضرورت اجرایی شدن توافقات فی مابین در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات تهران- ایروان تاکید کرد.

رییس جمهور با اشاره به فعالیت منطقه آزاد ارس، آن را فرصتی برای افزایش همکاری‌ها و ارتقاء سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان دانست، و افزود: باید علاوه بر اجرای توافقات، شرایط را برای نزدیکی بیشتر اتاق‌های بازرگانی دو کشور فراهم کرده و سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و بخش‌های خصوصی را نسبت به گسترش همکاری‌ها با یکدیگر تشویق کنیم.

روحانی همچنین بر فعال شدن بیش از پیش کمیسیون‌های مشترک دو کشور در راستای تسریع در اجرای توافقات متقابل تاکید کرد.

 «کارن کاراپیتیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایروان و با اشاره به ظرفیت‌های گسترده همکاری، خواستار توسعه مناسبات در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و تجاری میان ایران و ارمنستان شد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین توسعه روابط و همکاری‌های ایران با اتحادیه اوراسیا را مثبت و مهم عنوان کرد.

 

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر