کد خبر: 443878 A

حسین جابری انصاری:

ایلنا: معاون وزیر امور خارجه در نوشته‌ای با اشاره به درگذشت اسقف کاپوچی، به بررسی کارنامه او در برابر رژیم اسرائیل پرداخت.

به گزارش ایلنا، متن کامل دلنوشته حسن جابری انصاری به شرح زیر است:

اسقف هیلاریون کاپوچی، اسقف اعظم پیشین قدس که صهیونیست‌ها او را در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار میلادی به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین، محاکمه و به زندان محکوم کردند و پس از سپری کردن چهار سال از حبس خود با فشار واتیکان و شخص پاپ، آزاد اما به ایتالیا تبعید شد؛ یکشنبه دوازدهم دی ماه نود و پنج در تبعید در شهر رم در نود و چهار سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

کاپوچی نخستین میهمان خارجی امام خمینی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود و تا پایان عمر بر آرمان آزادی فلسطین از اشغال صهیونیستی ایستادگی کرد و به عنوان نماد آزادیخواهی و مقاومت و همزیستی مسیحیان مشرق زمین با مسلمانان باقی ماند.

او به واقع مصداق کریمه قرآنی بود که می‌فرماید «آنها را پر محبّت‌‌ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی یافت. کسانی که می‌‏گویند ما مسیحی هستیم. این بدان سبب است که برخی از آنها دانشمند و پارسا هستند و آنها تکبّر نمی‌‏ورزند.»

با بزرگداشت یاد و خاطره ماندگار کاپوچی، از خداوند متعال برای او آمرزش و برای ملت فلسطین آزادی و رهایی از اشغال طلب می‌کنم.  

حسین جابری انصاری

معاون عربی و آفریقا 

 

حسین جابرانصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر