کد خبر: 443973 A

قاسمی در پاسخ به ایلنا:

ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ما به عنوان وظیفه‌مان به این افراد (دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی که چندی پیش توسط سپاه بازداشت شده بودند) مجوز دادیم. وقتی مجوز دادیم ارگان‌های امنیتی هم در جریان قرار می‌گیرند و ناظر بر اینها هستند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، بهرام قاسمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اعلام وصول سوال ۹ تن از نمایندگان مجلس درباره آزادی دیپلمات‌های انگلیسی و فرانسوی که در کردستان دستگیر شده بودند، گفت: ما می‌رویم توضیح می‌دهیم. بحثی بوده که ما به آن پاسخ داده‌ایم. البته این مسئله برای مدت‌ها پیش بوده که نهادهای امنیتی نیز به آن پاسخ داده‌اند. 

او ادامه داد: دوستان نماینده محترم هستند و ما هم همواره پاسخگوی آنها هستیم. این موضوع را دوباره مطرح و ما نیز مجدد به آن پاسخ خواهیم داد ولی الزاما ربطی به ما ندارد. 

سخنگوی وزارت خارجه در مورد ادعای یکی از روزنامه‌های منتقد دولت مبنی بر اینکه وزارت خارجه حامی این دو نفر بوده است، اظهار داشت: معنا ندارد وزارت امور خارجه بخواهد حامی دیپلمات‌های خارجی باشد. ما به عنوان وظیفه‌مان به این افراد مجوز دادیم. وقتی مجوز دادیم ارگان‌های امنیتی هم در جریان قرار می‌گیرند و ناظر بر اینها هستند. 

قاسمی ادامه داد: وقتی دیپلمات‌های خارجی بخواهند در کشور سفر کنند به وزارت امور خارجه اطلاع می‌دهند که از چه مسیری به کجا رفته و چه زمانی برمی‌گردند. همانطور هم که قبلا بیان شده این گروه مجوز داشته است و وزارت اطلاعات نیز اظهارنظر کرده است.

 

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر