کد خبر: 448192 A

هفتمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی؛

دقایقی پیش مراسم هفتمین روز درگذشت یارصدیق امام با حضور مردم و چهره‌های سیاسی آغاز شد.

ساعت ۱۴:۰۰

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، از دقایقی قبل درب‌های حرم مطهر به روی آحاد مردم برای شرکت در مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی باز شد.

گفتنی مراسم امروز با حضور خانواده آیت الله هاشمی و جمعی از مسئولان کشوری برگزار خواهد شد.

قرار است در این مراسم حجت‌الاسلام ناطق‌نوری سخنرانی کند.

ساعت ۱۴:۳۲

خانواده هاشمی به همراه عفت مرعش همسر آیت‌الله هاشمی، یاسر و فاطمه هاشمی،  مهدی هاشمی، فائزه هاشمی وارد حرم شدند.

تاکنون در این مراسم حجت‌الاسلام اکرمی، محمدرضا خاتمی، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مردم تهران، محمد دادکان، حجت‌الاسلام سبحانی‌فر، غلامرضا انصاری عضو شورای شهر، محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس، احمد حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران، احمد ناطق‌نوری رییس فدراسیون بوکس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، محسنی اژه‌ای، قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، هادی غفاری، یاسر خمینی، سیدرضا صالحی امیری، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهور، حجت‌الاسلام غرویان، حسن غفوری‌فرد، موسوی بجنوردی، جواد امام، قالیباف، استاندار تهران ، محسن رضایی، حسین فریدون، محمدجواد ظریف، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و دیگر شخصیت‌های کشوری و چهره‌های سیاسی حضور یافته‌اند.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن، مداحی انجام شد.

ساعت ۱۵:۰۴

سید حسن خمینی یادگار امام در دقایق آغازین مراسم هفتمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی به جمعیت حاضر در حرم امام پیوست.

ساعت ۱۵:۱۵

رییس‌جمهور دقایقی پس از آغاز مراسم وارد حرم مطهر شد.

 ساعت ۱۵:۲۰

بیست دقیقه بعد از شروع مراسم حرم مملو از جمعیت است و ظرفیت تکمیل شده است.

ساعت ۱۵:۳۰

مجری مراسم در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرد «هاشمی از آن همه رنج تهمت راحت شد. و ما هنوز نمی دانیم چه بلایی بر سرمان آمده است. گویی آیت‌الله هاشمی می‌دانست سفر نزدیک است و باید جان کلام را بگوید برای همین گفت در تمام دنیا عاشق‌تر از من به رهبری نیست.

ساعت ۱۵:۴۱

ناطق نوری وارد حرم شد و قرار است تا دقایقی دیگر در مراسم سخنرانی کند.

ساعت ۱۵:۴۹

مردم به تبعیت از مداح مراسم شعار می‌دهند« هاشمی رفت از جهان، تسلیت صاحب زمان»

ساعت ۱۶:۰۴

آغاز سخنرانی ناطق نوری

حجت‌الاسلام ناطق‌نوری در سخنرانی به مناسبت هفتمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی عنوان کرد: وقتی صلاحیت هاشمی به هر دلیلی برای ریاست جمهوری رد کردند، بنده سفرم را لغو کردم و صبح رفتم منزلشان. آقای هاشمی با خنده از پله‌ها آمد پایین با هم سلام کردیم و گفت آقای ناطق بنده زمان ثبت‌نام در وزارت کشور که حاضر شدم و برگشتم پیش خودم گفتم که این چه کاری بود که کردی و ثبت نام کردی. کشور ویرانه است و مسئولیت سنگینی بر دوش توست. سطح انتظارات مردم بالاست. با این خزانه خالی و توقع بالا احساس کردم بار سنگینی روی دوشم بود، اما وقتی ردصلاحیت شدم آرام خوابیدم، زیرا هم بار سنگین از روی دوشم برداشته شد هم وظیفه‌ام را انجام داد.

او افزود: خطاب به آیت الله گفتم حالاچه کاری کنیم؟ هاشمی گفت من می‌گویم مردم برای صندوق‌های رای بیایند. هاشمی به دنبال ایرانی آباد و مقتدر بود، ایشان وقتی رییس‌جمهور شد چه ایرانی جز یک ویرانه و مردمی آواره داشتیم.

1

3

4

5

6

7

8

10

9

11

 

 

 

مراسم هفتم آیت الله هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر