کد خبر: 448980 A

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با ایلنا:

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت مجلس پیگیر مشکل سرمایه‌گذاران کاسپین خواهد بود.

سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اعتراض سپرده‌گزاران موسسه کاسپین گفت: مقرر بوده که هشت موسسه مالی از جمله فرشتگان به منظور ساماندهی بازار غیر متشکل پولی در موسسه کاسپین ادغام شوند. حسب مصوبات نباید سهامداران اولیه خود موسسه نیز متضرر شوند.  از همین رو در این ادغام باید دارایی ها و بدهی های موسسات منتقل شونده نیز باید مد نظر قرار گیرد.

او ادامه داد: دستگاه‌های مسوول به دنبال رفع چالش‌های صورت گرفته در این موضوع هستند و در صورتی که احساس شود این فرایند به کندی پیش می رود نمایندگان و به خصوص کمیسیون اقتصادی مجلس اقدامات قانونی لازم را برای دفاع از حقوق مردم انجام خواهند داد. جلساتی هم در این رابطه با مسوولین امر تشکیل شده است. 

‎نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: موسسه کاسپین تحت نظارت بانک مرکزی است و انشالله روندی طی شود تا منافع مردم تامین شود و انتقال به درستی و با حداکثر سرعت انجام شود

او درباره سایر موسسات مشابه مثل ثامن‌الحجج گفت: درباره این موسسه با تصمیم شورای عالی امنیت ملی و بانک مرکزی و بانک پارسیان، مشکل بسیاری از سپرده‌گذاران حل شد و با فروش سایر اموال مشکل سایر سرمایه‌گذاران نیز به مرور حل خواهد شد.

موسوی از مردم درخواست کرد تا تنها در موسساتی سرمایه‌های خود را قرار دهند که از بانک مرکزی مجوز دارند و به بهانه سودهای واهی پول خود را در موسسات غیرمجاز سرمایه‌گذاری نکنند.

سید فرید موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر