کد خبر: 449521 A

در دیدار با مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان‌تهران؛

معاون‌اول رییس‌جمهور گفت: با توجه به ارتباط و نزدیکی شهرستان‌های استان تهران با پایتخت، باید هر برنامه و طرحی برای رفع معضلات با در نظر گرفتن این موضوع به‌طور جامع، کلان و همه‌جانبه انجام شود.

به گزاش ایلنا، اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان شهرستان‌های اطراف تهران، با بیان اینکه مشکلات این شهرستان‌ها به‌خاطر بزرگی و اهمیت تهران همواره مغفول واقع شده، اظهارداشت: متاسفانه سال‌های گذشته امکانات و زیرساخت‌ها در شهرستان‌های اطراف تهران متناسب با مهاجرت‌ها و افزایش جمعیت توسعه نیافته است .

وی بر برنامه‌ریزی جامع با محوریت استانداری تهران برای پیشبرد طرح‌ها و رفع دغدغه‌های مردم شهرستان‌های استان تهران در حوزه بهداشت و درمان،‌ راه و شهرسازی و صنعت تاکید کرد و افزود: به‌طور قطع اگر زیرساخت‌های لازم نظیر قطار شهری میان تهران و شهرستان‌های اطراف ایجاد شود،‌ دیگر شاهد تردد هزاران خودرو در محورهای مواصلاتی نخواهیم بود و به تبع آن از میزان آلودگی هوا در پایتخت کاسته خواهد شد.

معاون اول رییس‌جمهور برنامه‌های دولت و کمبود اعتبار و منابع مالی را یادآور شد و در عین حال گفت: دولت تلاش خواهد کرد مصوبات سفرهای رییس‌جمهور به این مناطق را مطابق زمان‌بندی اعلام شده اجرا کند تا از مشکلات مردم این شهرستان‌ها کاسته شود.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از رشد بی رویه شهرهای بزرگ و شهرستان‌های اطراف کلان‌شهرها راهی جز آباد کردن شهرستان‌های کوچک و روستاها نداریم ،‌خاطرنشان ساخت: دولت برای این مهم لایحه دو فوریتی برای برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد اما متاسفانه این لایحه با وجود حمایت رهبر معظم انقلاب هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

جهانگیری تصریح کرد: اگر نتوانیم برای توسعه و آبادانی روستاها راهکاری پیدا کنیم مشکلات در شهرهای بزرگ انباشت خواهد شد.

وی درباره ایجاد صنایع جدید در اطراف تهران نیز گفت: با توجه به مصوبه دولت و لزوم صیانت از محیط‌زیست تنها صنایع دانش‌بنیان سازگار با الزامات زیست‌محیطی اجازه خواهند داشت تا در شعاع 120 کیلومتری پایتخت راه‌اندازی شوند.

در این جلسه هاشمی استاندار تهران گزارشی از طرح‌ها و برنامه‌های دولت در حوزه مسکن‌مهر، آبرسانی و فاضلاب،‌ ساخت بیمارستان و راه و حمل و نقل ارایه کرد و گفت:‌ طرح‌های مصوب شده در سفرهای استانی رئیس جمهوری به این شهرستان‌ها محقق خواهد شد.

در این جلسه نمایندگان شهرستان‌های اطراف تهران به‌طور جداگانه با طرح مسایل حوزه‌های انتخابیه خود لزوم حل مشکلات مردم را یادآورد شده و خواستار اهتمام بیشتر دولت برای رفع معضلات و تکمیل زیر ساخت‌ها شدند.

 

اسحاق جهانگيري
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر