کد خبر: 449548 A

عارف:

رییس فراکسیون امید بر بازخوانی آرمان‌ها در آستانه سی‌و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: انقلاب متعلق به تمام ملت است و حفظ و به کار بستن تمامی سرمایه‌های آن فارغ از اختلاف نظرهای سیاسی تکلیفی است که قطعا باید نسبت به انجامش در پیشگاه پروردگار و تاریخ پاسخگو باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن یادداشت محمدرضا عارف در اینستاگرام به این شرح است:

وقتی به دادگاه نظامی سال ۴۲ و محکومیت مهندس مهدی بازرگان به ۱۰ سال زندان و تبعید به برازجان می‌اندیشم، وقتی عظمت جانفشانی‌ها و رشادت‌های نسل انقلاب در راه پیروزی‌اش را به یاد می‌آورم، وقتی از جان گذشتن‌های ملت را برای حفظ نظام مرور می‌کنم، می‌بینم گاهی فراز و فرودهای ۳۸ سال گذشته با افسوس‌ها و دریغ‌هایی همراه است که به حکم زمان فرصتی برای جبرانشان نیست.

سرمایه‌هایی که با قضاوت‌های نامنصفانه، عجولانه، یک سویه و غیرآینده نگر از کف داده‌ایم و از سر ناآگاهی، انقلاب و نظام و ملت را از برکت وجودشان محروم کرده‌ایم. در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باید قدری تامل کنیم، به یاد بیاوریم این انقلاب حاصل چه ایثارها و از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌هایی است.

آرمان‌های انقلاب را بازخوانی کنیم و باور کنیم این نظام و انقلاب امانت خون شهداست، متعلق به تمام ملت است و حفظ و به کار بستن تمامی سرمایه‌های آن فارغ از اختلاف نظرهای سیاسی تکلیفی است که قطعا باید نسبت به انجامش در پیشگاه پروردگار و تاریخ پاسخگو باشیم.

محمدرضا عارف آیت‌الله هاشمی مهندس مهدی بازرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر