کد خبر: 450237 A

سفیر ایران در لاهه:

پنجاه و یکمین مجمع عمومی و نشست سالانه سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا با قرائت پیام مقام معظم رهبری در شهر لاهه هلند آغاز به کار کرد و حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای نماینده مقام معظم رهبری و سرپرست دانشجویان ایرانی در منطقه اروپا پیام مقام معظم رهبری را قرائت کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا جهانگیری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در ابتدای سخنان خود در این نشست، با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از نقش و جایگاه ایشان در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تجلیل کرد. 

او همچنین حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو در تهران را غم‌انگیز خواند و شهادت جمعی از هم‌وطنان در اثر ریزش این ساختمان  را تسلیت گفت. 

سفیر ایران در لاهه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به این نشست گفت: صدور پیام از سوی ایشان نشان از اهمیت والای این اتحادیه دارد و وظایف آن را سنگین‌تر می‌کند و از این رو باید بر غنای این مجموعه از همه جهات در شهرهایی که اعضا حضور دارند و در کل منطقه افزود.

جهانگیری اضافه کرد: از نکاتی که در پیام مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است، اثرگذاری انجمن‌های اسلامی است. خداوند متعال در قرآن کریم، حضرت ابراهیم را همانند یک امت معرفی می‌کند. بدین معنا که آن حضرت دارای نیرویی اثرگذار بود و در مقابل بت‌پرستان، همانند یک امت عمل می‌کرد.

او ادامه داد: اینجانب در زمان دانشجویی عضو این اتحادیه بوده‌ام و به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و جایگاه مهم آن اعتقاد دارم. اذعان دارم که همه دانشجویان ایرانی در کشورهای دیگر، سفرای واقعی کشورمان محسوب می‌شوند. آنها باید از همه توان خود برای مقابله با ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی استفاده کنند. 

خاطرنشان می‌سازد در پیام مقام معظم رهبری به دانشجویان ایرانی که صبح روز جمعه از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری منتشر گردید، آمده است: «جوانی و دانشجویی هر یک به تنهایی می‌تواند همچون پیشران پرقدرتی انسان را در رسیدن به آرمان‌های والا یاری کند. شما به جز این دو، از مزیّت حضور در منظومه‌ اثرگذار انجمن‌های اسلامی نیز برخوردارید. حجّت بر شما تمام است. انتظار از شما عزیزان کاری بیش از خودسازی علمی و دینی و اخلاقی است؛ انتظار آن است که بر محیط پیرامونی خود اثر گذارید و بر رهروان راه خدا با گفتار و عمل خود بیفزائید. در نبرد نامتقارن جبهه‌ی کفر و استکبار با پرچم برافراشته‌ اسلام ناب، این وظیفه‌ی همه‌ ما است. هرکدام باید چشمه‌ بابرکتی از معرفت درست اسلامی و صراط مستقیم الهی باشیم. سرزنده و پرامید و روشن باد دلهای پاک شما.»

در نشست سه روزه اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا، دانشجویان ضمن بررسی عملکرد، اهداف و سیاست‌های این نهاد، نسبت به تنظیم و سازماندهی امور اداری و تشکیلاتی اتحادیه نیز اقدام خواهند کرد. 

علیرضا جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر