کد خبر: 450519 A

عضو کمیسیون عمران به ایلنا خبر داد؛

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص حادثه ساختمان پلاسکو، گفت: علی لاریجانی به کمیسیون عمران مجلس دستور داده است که کمیته‌ای در کمیسیون عمران مجلس تشکیل شود و پیرو همین کار بنده به همراه چند تن دیگر از نمایندگان مجلس به محل حادثه رفتیم.

شهرام کوسه غراوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در مورد حادثه ساختمان پلاسکو گفت: علی لاریجانی  دستور داده است که کمیته‌ای در کمیسیون عمران مجلس تشکیل شود و پیرو همین کار بنده به همراه چند تن دیگر از نمایندگان مجلس امروز به محل حادثه رفتیم.

نماینده مردم مینو دشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از بررسی‌هایی که در محل حادثه صورت گرفت قرار شد ارگان و نهاد‌های مربوطه گزارش کاملی راجع به حادثه و فعالیت‌های صورت گرفته به این کمیته بدهند.

وی افزود: بعد از اینکه این کمیته گزارش‌ها را بررسی کرد موضوع را به صحن علنی مجلس می‌بریم تا ان‌شاالله قوانینی تصویب شود و در آینده شاهد این مسائل نباشیم.

این نماینده مجلس افزود: حجم حادثه بسیار گسترده است و متاسفانه تمهیدات لازم برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است اما جا دارد از مسئولان و افرادی که در این چند روز فعالیت کردند، تشکر کنم.

او افزود: احتمالا بعد از اتمام امدادرسانی راجع به این حادثه کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شود اما باید توجه داشت این بحران منحصر به ساختمان پلاسکو نیست. ما باید با دید آینده‌نگرانه‌ای به حوادث احتمالی آینده فکر کنیم. اگر یک زلزله چند ریشتری بیاید چه تمهیداتی برای آن اندیشیده شده است.

غراوی بیان کرد: مردم باید اطمینان حاصل کنند که ستاد بحران برای هر حادثه‌ای آمادگی لازم را دارد و مردم از این بابت احساس امنیت کنند. اظهارنظر راجع به حادثه ساختمان پلاسکو باید بعد از بررسی‌های کارشناسی باشد و اکنون کسی را متهم نکنیم.

ساختمان پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر