کد خبر: 453659 A

پارسایی به ایلنا خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اعزام هیئتی از سوی این کمیسیون به استان فارس جهت بررسی شکایت‌های واصله علیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسائل مربوط به میراث فرهنگی این استان، از رسیدگی به ابعاد حادثه پلاسکو در این کمیسیون خبر داد و گفت: سوال‌های بسیاری درباره علل و عوامل وقوع حادثه پلاسکو برای افکار عمومی ایجاد شده که لازم است با شفافیت به آنها پاسخ دهیم.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا با اشاره به برگزاری نشست بعد از ظهر کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: در پی شکایت‌هایی که از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه از سوی کمیسیون اصل نود واصل شد این کمیسیون اطلاعاتی را در این رابطه از طریق دیوان محاسبات و سایر نهادهای نظارتی گردآوری کرد که در نشست بعد از ظهر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

او همچنین با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون اصل نود مجلس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به منظور پیگیری شکایت‌های واصله خاطرنشان کرد: قرار است کمیته فرهنگی – اجتماعی کمیسیون اصل نود فردا برای رسیدگی به این مساله به شیراز اعزام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود در تشریح دیگر برنامه‌های هیات اعزامی این کمیسیون به استان فارس گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از آثار باستانی کشورمان در استان فارس قرار دارد اهمیت توجه به این مباحث در این استان دوچندان است و این در حالی است که متاسفانه امر نگهداری از اماکن و آثار باستانی که هویت و شناسنامه ملی ما است و به عنوان جاذبه‌های گردشگری استان نیز قلمداد می‌شود ، چندان با دقت انجام نمی‌شود و شاهدیم که این آثار به راحتی از بین می‌روند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید مجلس همچنین با اشاره به ورود کمیسیون اصل نود به موضوع پلاسکو یادآور شد: جلسه بعد از ظهر کمیسیون اصل نود نخستین جلسه پس از حادثه پلاسکو است و به همین دلیل موضوع پلاسکو را در این جلسه مطرح خواهیم کرد که راهکار مناسبی برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه را پیدا کنیم.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: بر این اساس بررسی می‌شود که از طریق کمیسیون‌های مختلف مجلس از جمله عمران ، اصل نود ، شوراها و همچنین کمیسیون امنیت چگونه به حادثه پلاسکو بپردازیم.

پارسایی تصریح کرد: آنچه مسلم است سوال‌های فراوانی درباره علل و عوامل وقوع حادثه پلاسکو در ذهن مردم و نزد افکار عمومی ایجاد شده و لازم است که همه مسئولان در راستای پاسخگویی به این سوال‌ها تلاش کنند؛ چرا که وجود چنین سوالاتی نزد افکار عمومی به هیچ عنوان به مصلحت نظام نیست و باید با انجام تحقیقات کارشناسی و شفاف به این سوالات پاسخ بدهیم. 

پارسایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر