کد خبر: 458070 A

بسیاری از رسانه‌های خارجی به پوشش گسترده راهپیمایی مردم ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سخنرانی رئیس‌جمهوری ایران در میدان آزادی پرداختند.

به گزارش ایلنا، رویترز خبر خود در خصوص این راهپیمایی را با عنوان «ایرانی‌ها با شرکت در راهپیمایی فریاد مرگ بر آمریکا سردادند» بر روی تارنمای خبری خود قرار داد.

رویترز با انتشار بخشی از صحبت‌های رئیس‌جمهور ایران، به نقل از وی گزارش داد: «حضور گسترده مردم در این راهپیمایی نشان‌دهنده پیوند ناگسستنی بین مردم ایران و رهبری است».

الجزیره نیز با پوشش این خبر گزارش داد که ایرانیان سالروز پیروزی انقلاب خود را با حضور گسترده در خیابان‌ها جشن گرفتند.

 این خبرگزاری در ادامه گزارش داد که مردم ایران، در سال جاری نیز مانند سال های قبل، فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

در ادامه این گزارش به حضور «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی نیز اشاره شده است.

خبرگزاری آسوشیتد‌پرس درباره مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت: «مردم ایران به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب و بیرون راندن شاه تحت حمایت آمریکا، راهپیمایی کردند.»

این خبرگزاری ادامه داد: «مردم ایران جشن ملی در بزرگداشت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب را با راهپیمایی گسترده آغاز کردند.»

آسوشیتدپرس درباره شعار‌های این راهپیمایی نوشت: «مردم ایران در این راهپیمایی شعار‌های ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی سر دادند. این راهپیمایی زمانی برگزار می‌شود که «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا چندی پیش درباره آزمایش موشکی توسط ایران به تهران هشدار داده بود.»

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داد که مردم ایران مانند سال‌های قبل به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب این کشور در سال ۱۹۷۹ میلادی به خیابان‌ها آمدند و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

 این خبرگزاری گزارش داد که راهپیمایی سال جاری در حالی برگزار می‌شود که رویکردهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا که از تاریخ ۲۰ ژانویه روی کار آمده است، به ویژه فرمان مهاجرتی وی که ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا را ممنوع می‌کند، باعث خشم ایرانی‌ها شده است.

تارنمای اینترنتی روزنامه دیلی میل نیز با پوشش حضور مردم ایران در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نوشت مردم ایران به رغم سرمای زمستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت داشتند.

این روزنامه افزود که رئیس جمهور ایران نیز حضور گسترده مردم در این راهپیمایی را انعکاس‌دهنده پیوند عمیق مردم ایران با انقلاب و رهبری دانست.

واشنگتن پست با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور ایران در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت حسن روحانی در جمع صدها هزارنفری مردم ایران و در بحبوحه تنش با آمریکا خواستار احترام به ملت ایران شد.

اسپوتنیک نیز با پوشش خبر راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت مردم ایران در مقیاسی بزرگ به تهدیدات ترامپ واکنش نشان دادند. این خبرگزاری روسی به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نوشت حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی پیروزی سالگرد انقلاب اسلامی پاسخ محکم ملت ایران به تهدید‌های ترامپ است.

دیلی‌میل نیز نوشت صدها هزار نفر از مردم ایران با حضور در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل و شعار مرگ بر آمریکا به تهدید‌های ترامپ پاسخ دادند.

رسانه‌های خارجی بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر