کد خبر: 462473 A

بنابر مصوبه مجلس؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۶ مصوب کردند که قیمت بنزین، گازوئیل‌ و سایر حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نیابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت را مکلف کردند از طریق شرکت تابعه ذیربط منابع موردنیاز خود برای انجام برخی پروژه‌ها را از محل افزایش ۵ درصد قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، ‌نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین کند و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

بنابر مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی که در جریان رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور صورت گرفت، این منابع مشمول مالیات بر نرخ صفر است و با این مصوبه مجلس، قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد.

مسعود پزشکیان که ریاست نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت نیز با تایید عدم افزایش قیمت حامل‌های انرژی، خاطرنشان کرد: با این مصوبه قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد بلکه ۵ درصد از رقم حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی که انجام شده، صرف انجام برخی پروژه‌های وزارت نفت می‌شود.

نشست علنی مجلس جزئیات لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر