کد خبر: 462592 A

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس لبنان:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حمایت از آرمان فلسطین، گفت: انسجام کشورهای اسلامی در شرایط جدید بین المللی بسیار ضروری است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

او در ابتدای این دیدار خطاب به رئیس مجلس لبنان گفت: با توجه به جایگاه و سابقه شما در عرصه مقاومت؛ حضور شما در کنفرانس بین‌المللی فلسطین بسیار مهم بوده است.

رئیس مجلس افزود: در شرایط کنونی با توجه به تحولات بین‌المللی، اتحاد و انسجام کشورهای اسلامی بسیار دارای اهمیت است.

لاریجانی تصریح کرد:‌ در شرایط کنونی حمایت از آرمان فلسطین بسیار مهم بوده و تمام کشورهای اسلامی باید در این راستا حرکت کنند. 

در این دیدار همچنین نبیه بری، رئیس مجلس لبنان با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت:‌ در اینجا باید از برگزاری این اجلاس از سوی ایران تقدیر و تشکر کنم، زیرا در شرایط کنونی حج سیاسی برای مسلمانان، حمایت از آرمان فلسطین است و این مسئله تنها در تهران محقق می‌شود. 

او گفت: قطعا بیداری و جنبش حرکت‌های اسلامی با مسئله فلسطین شروع می‌شود و قطعا در این عرصه باید از آرمان فلسطین دفاع کرد.

نبی بری تصریح کرد: با توجه به تحولات بین‌المللی و موضع جدید دولت آمریکا، قطعا اعراب باید به محور مقاومت برگردند.

رئیس مجلس لبنان با بیان اینکه قطعا رژیم صهیونیستی شیطان بزرگ در جهان است، گفت: قطعا ایران تلاش‌های بسیاری را برای منطقه انجام داده و جهان عرب نمی‌تواند دین خود را به جمهوری اسلامی ادا کند. 

علی لاریجانی نبیه بری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر