کد خبر: 462597 A

آیت‌الله آملی لاریجانی:

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسئله فلسطین صرفا اشغال یک جغرافیا نیست گفت: ایدئولوژی غربی مبنی بر لیبرال دموکراسی از پیشبرد اهداف صهیونیسم در منطقه پشتیبانی می کند.

به گزارش ایلنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در دومین روز از ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین گفت: مسئله فلسطین مسئله همه جهان اسلام است و محکی برای ارزیابی بسیاری از امور است که در دنیاست که در حال جریان بوده و حقوق بشر مورد ادعای جهان غرب را مورد ارزیابی قرار می دهد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسئله فلسطین از دو منظر قابل رویت و ملاحظه است گفت: در بحث فلسطین می‌توان به ظاهر و باطن آن پرداخت که در ظاهر یک جریان تاریخی بوده که زمانی آغاز شده و سرزمینی غصب و جنایاتی در آن صورت گرفته است.

او ادامه داد: اما در عمق مسئله فلسطین مسئله تقابل ایدئولوژی هاست وصرفا اشغال یک مرز نیست بلکه تقابل دو ایدئولوژی است که در آن اسلام در مقابل نوعی نگاه به ایدئولوژی قرار گرفته که لیبرال دموکراسی صهیونیسم را برای پیشبرد اهداف در منطقه پشتیبانی می کند.

آملی لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط زیادی باعث می شود که مجبور باشیم مسئله فلسطین را عمیق ببینیم عنوان کرد: هیچ کجای دنیا جهان غرب برای دفاع از جمعی محدود هزینه نکرده در حالی که مقدار حمایت مالی، نظامی و سیاسی که غرب از رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد کاشف از یک مرز نیست بلکه کاشف از یک تقابل ایدئولوژیک است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: فوکویاما مدعی بود در جهان در پایان کار خود سیطره لیبرال دموکراسی را خواهد دید  و در این مسیر جنبش، نحوه و سبک زندگی اسلامی را مغایر با آن می داند لذا به هراس افتاده است.

او افزود: غرب دفاع از رژیم صهیونیستی را به شدت انجام می‌دهد چنانچه طی قراردادی ۱۰ ساله آمریکا حدود ۴۰ میلیارد دلار سلاح به رژیم صهیونیستی داده است لذا در پس پرده نزاع در منطقه جغرافیایی تقابل با اسلام دیده می شود.

آملی لاریجانی همچنین تصریح کرد: معتقدیم اسلام منادی صلح بوده و دین رحمت است لذا منافاتی ندارد که نسبت به فریبکاری ها مطلع باشیم و جمهوری اسلامی نمونه و الگویی برای ساحت اجتماع و ساحت فرهنگ برای تمامی کشورهای اسلامی است که باید تدبیر کند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: مسئله فلسطین محکی جدی برای سنجش دعاوی حقوق بشر آمریکا و غربی ها می باشد زیرا آنها همیشه در مکتوبات و سخنرانی ها خود مسئله حقوق بشر را مطرح می کنند و علیه هر کشوری که نپسندند آن را به کار می برند.

او افزود: فجایعی که از سوی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین انجام می شود آزمایش بزرگی برای غرب است و اقدامات رژیم صهیونیستی مصداق بارز جنایات جنگی است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه اساسنامه دیوان بین المللی کیفری که شروع آن در قم بود با سنگ اندازی های آمریکا همراه شد که قصه عجیبی دارد گفت: ماده ۸ اساسنامه دیوان بین المللی کیفری جنایات جنگی را تعریف می کند.

او افزود: براساس این اساسنامه هدایت عمدی حملات علیه مردم غیر نظامی که مشارکت مستقیم در مخاصمات را ندارند مصداق جنایات جنگی می باشد که در غزه شاهد آن بودیم، همچنین حملات آشکاری که به بیمارستان ها و مدارس انجام شد را مشاهده کردیم و باید توجه داشت که بمباران شهرها، روستاها و مناطق مسکونی مصداق جنایت جنگی است همچنین به کار بردن سلاح های سمی نیز از مواری می باشد که اسرائیل مرتکب آن شده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در برخی از قطعنامه های مجمع عمومی و شورای حقوق بشر این مصادیق جنایت جنگی به تصویب رسیده است گفت: حمله به بیمارستان قدس و الوفا که از سوی رژیم صهیونیستی انجام شد ناقض موازین حقوق بشر است همچنین در شورای حقوق بشر گزارش قاضی گلداستون به تصویب رسید و با موافقت شورای حقوق بشر این موضوع به مجمع عمومی ارجاع داده شد و با وجود مخالفت آمریکا این موضوع به تصویب رسید.

آیت الله آملی لاریجانی با طرح این سوال که آیا نظرات مجامع بین المللی تاثیری بر کاهش حمایت  غربی ها و آمریکا از رژیم صهیونیستی داشت یا خیر گفت: متاسفانه این موضوعات هیچ تاثیری بر کاهش حمایت ها از رژیم صهیونیستی نداشت و همچنان شاهد حمایت های زیاد آمریکا از رژیم صهیونیستی هستیم.

او افزود: جمهوری اسلامی ایران با وجود نداشتن سلاح های هسته ای و تنها با طرح این اتهام که به دنبال ساخت سلاح هسته ای است متهم شد و مورد تحریم قرار گرفت اما رژیم صهیونیستی با وجود زرادخانه هایی که در اختیار دارد همچنان مورد حمایت آمریکایی ها قرار دارد و این محک جدی برای سنجش معیارهای حقوق بشری آمریکا است.

رئیس قوه قضائیه بابیان اینکه تنها راه برای نجات فلسطین استقامت پیشه کردن و به دنبال نگاه توحیدی بودن است گفت: اگر ملل مسلمان پایبند به میثاق الهی باشند پیروزی از آن آنها خواهد بود.

آیت‌الله‌ ‌آملی لاریجانی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر