کد خبر: 462601 A

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس عراق:

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان‌های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه کشور عراق ایجاد شده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی از دستاوردهای نظامی عراق در مبارزه با تروریست‌ها بسیار خوشحال است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. 

رئیس مجلس در این دیدار گفت: کشور عراق یک کشور بسیار بزرگ و مهم در عرصه منطقه‌ای است و مشکلات ایجاد شده برای این کشور تنها به خاطر اهمیت و جایگاه این کشور است.

او با بیان اینکه جریان‌های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه کشور عراق ایجاد شده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی از دستاوردهای نظامی عراق در مبارزه با تروریست‌ها بسیار خوشحال است و این مسئله نشان می‌دهد که دولت و مردم عراق در مبارزه با تروریست‌ها مصمم هستند.

لاریجانی گفت: از طرف دیگر ان‌شاء الله جنگ موصل نیز در آینده‌ای نزدیک به پایان برسد تا کشور عراق از شر تروریست‌ها خلاص شود. از طرف دیگر به نظر من بحران‌های منطقه‌ای در آینده ادامه خواهد داشت و شاید نیز با تحولات جدید بین‌المللی، برخی مشکلات افزایش یابد که این مسئله نشاندهنده ضرورت همکاری کشورها است.

او تصریح کرد: ایران و عراق دو کشور مستقل هستند که باید همکاری‌های خود را در تمام عرصه‌ها افزایش یابند. از این رو برخی موانع اقتصادی و بانکی وجود دارد که باید هر چه سریعتر این مسائل حل شود.

در این دیدار الجبوری، رئیس مجلس عراق با اشاره به برگزاری اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: قطعا برگزاری این نشست‌ها به نفع تمام کشورهای اسلامی است و با توجه به اهمیت مسئله فلسطین، این گونه نشست‌ها باید هر سال برگزار شود.

او با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ارتش عراق در مبارزه با تروریست‌ها گفت: امیدوارم با اقدامات صورت گرفته بخش غربی موصل هر چه سریع‌تر از دست تروریست‌ها آزاد شود و مسلما ما این پیروزی‌ها را مرهون کمک‌های دوستان خود به ویژه جمهوری اسلامی هستیم.

علی لاریجانی سلیم الجبوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر