کد خبر: 462614 A

الهام امین‌زاده:

دستیار رییس جمهور در حقوق شهروندی تاکید کرد: قرار نیست در اثر ناآگاهی مردم ، وکلا ارتزاق کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، الهام امین‌زاده در همایش نقش و تاثیر مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در حوزه وکالت گفت: امروز تعدادی از وکلای مسوول و با تقوا و آشنا به وکالت به جامعه معرفی می‌شوند. خوشحالیم که از قوه قضاییه که بحث تکریم‌شان مطرح می‌شود. 

او ادامه داد:  لایحه وکالت زمانی که در معاونت حقوقی بودم، مطرح بود و پنجاه ساعت آن را بررسی و مطالعه کردیم تا با تمام دغدغه‌هایی که داشتیم لایحه‌ای تنطیم شود که جامع باشد. در جلسات صحن علنی هیات دولت تک تک مواد لایحه وکالت مورد بررسی قرار گرفت و مدنظرمان این بود که با همه دغدغه‌های وکلا ولی مصون بمانند و استقلال آنها حفظ شود. 

دستیار رییس جمهور در حقوق شهروندی افزود: ما این لایحه را به مجلس فرستادیم. البته قوه قضاییه هم لایحه‌ای را خودش فرستاده بود که در نهایت لایحه دولت روی میز قرار گرفت و قرار شد که آن را بررسی کنیم اما یکی از آسیب‌ها این است که لایحه‌ای که مدتی مسکوت می‌ماند، متوقف می‌شود و جا دارد این لایحه که زحمات زیادی هم برای آن کشیدیم به نتیجه برسد و جامعه وکالت با قانون به‌روز وکالت کنند.

امین‌زاده با بیان اینکه ان‌شالله با وکلای جدید این تعداد پرونده‌ها که ۱۵ میلیون پرونده است، کاهش یابد، اظهار داشت: قرار نیست در اثر ناآگاهی مردم ما، وکلا ارتزاق کنند. لذا اگر مردم بدانند که در هر خرید و فروش و در هر اجازه‌ای با یک وکیل دلسوز و مسوول مشورت کنند آثار قضایی آن کاهش می‌یابد. ۱۵ میلیون پرونده یعنی ۱۵ ضربدر ۴ که خانواده چهار نفره را درگیر می‌کند لذا بیاییم با حضور وکلا امنیت اقتصادی جامعه را به عمل آوریم.

او با بیان اینکه کانون وکلا برای برخورد با وکیل متخلف مانع ما نشدند و این نشان می‌دهد که چقدر دغدغه شهروندان را دارند، تصریح کرد: من در خراسان رضوی با وکلایی برخورد کردم که بی‌نظیر بودند. این وکلای مشهدی در داخل زندان به زندانیان کمک می‌کردند و اطلاعات می‌دادند و افرادی را از اعدام نجات می‌دادند. من خواهش کردم که خدمات مناسب وکالتی با حداقل قیمت به آنها بدهیم که روسای کانون‌های وکلا پاسخ ما را دادند که هر ساله چقدر خدمت حقوقی می‌دهیم.

امین‌زاده در پایان گفت: بیمه وکالت را پیگیری کردم در زمانی که معاونت حقوقی بودم و بسیار مهم است که باید مدنظر قرار گیرد و وکالت خانواده نیز یکی دیکر از موضوعاتی است که نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

 

الهام امین‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر