کد خبر: 462637 A

روحانی در دیدار رییس مجلس لبنان:

رییس‌ جمهورروابط ایران و لبنان را همواره بسیار دوستانه و برادرانه دانست و اظهار داشت: تهران و بیروت، می‌توانند در حل و فصل مسایل منطقه‌ای، تأثیرگذار باشند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در حاشیه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در دیدار آقای نبیه بری رییس مجلس لبنان، با تجلیل از اقدامات وی در ثبات لبنان و تحکیم روابط تهران – بیروت، گفت: در مسیر تقویت روابط دو جانبه لازم است از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنیم و امیدواریم با همکاری یکدیگر، از توانایی‌های موجود در راستای منافع دو ملت بهره برداری کنیم.

رییس‌ جمهور با اشاره به شرایط سخت و پیچیده منطقه، گفت: برای حل و فصل مشکلات منطقه راهی جز مشورت و همکاری‌های مشترک وجود ندارد.

 روحانی خاطر نشان کرد: در موضوع سوریه و برای مقابله با تروریسم، ایران و لبنان در کنار مردم سوریه قرار گرفتند و اگر این همکاری و هماهنگی وجود نداشت، امروز دمشق به پایتختی برای داعش در منطقه تبدیل شده بود و اکنون در سایه همین همکاری ها شرایط موجود در منطقه به مراتب بهتر از یکسال پیش است و همچنان باید به تعاملات خود در این رابطه ادامه دهیم.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از تمام فراز و نشیب‌ها و مشکلات موجود در منطقه سود برده و بیشترین زیان را ملت‌های منطقه متحمل شده‌اند، خاطر نشان کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران، ایجاد صلح و ثبات در منطقه ، حسن همجواری با همسایگان و حل و فصل مشکلات موجود از طریق مفاهمه و مذاکره است.

نبیه بری رییس مجلس لبنان نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه ایران و لبنان از روابط برادرانه برخوردار هستند، گفت: مصمم هستیم، مناسبات و همکاری‌های دو کشور در مسایل اقتصادی نیز هر چه بیشتر تقویت شود.

رییس مجلس لبنان با بیان اینکه تهران و بیروت از منافع و دشمن مشترکی برخوردار هستند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تقسیم‌بندی‌های جدیدی در کشورهای منطقه هستند که باید هوشیار بود. من در مقابل خدا و تاریخ شهادت می‌دهم که جمهوری اسلامی ایران با مقاومت و ایستادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان  و حمایت از مقاومت ملت‌های منطقه، فشارهای سنگینی را تحمل می‌کند.

نبیه بری افزود: گناه جمهوری اسلامی ایران این است که در کنار فلسطین و ملت‌های مظلوم قرار گرفته است.

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین نبیه بری رییس مجلس لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر