کد خبر: 462822 A

جابری انصاری در دیدار رییس پارلمان ملی زیمبابوه :

رئیس پارلمان ملی زیمبابوه که برای شرکت در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به تهران سفر کرده است با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، جاکوب فرانسیس مودندا، تهیه برنامه اقدام در حمایت از فلسطین را از جمله ابتکارات ستودنی کنفرانس فلسطین دانست و بر آمادگی پارلمان کشورش جهت همفکری و همکاری در اجرایی کردن برنامه اقدام تاکید کرد.

رییس پارلمان ملی زیمبابوه ایجاد وحدت و یکپارچگی میان طرفهای مختلف فلسطینی را اساسی برشمرد و بر ضرورت تشکیل یک کمیته پارلمانی متشکل از کشورهای شرکت کننده در کنفرانس تهران جهت پیگیری ابتکار عملهای بین المللی در حمایت از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت پیگیری مسائل مردم فلسطین از جمله مسئله آوارگان، زندانیان و اسرا از منظر حقوق بشردوستانه و قوانین بین المللی تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه نیز در این دیدار مسئله فلسطین را مسئله انسانی بزرگ برشمرد و هدف کنفرانس تهران را توجه مجدد به مسئله فلسطین در سطح منطقه و جهان دانست.

جابری انصاری با اشاره به نقش پارلمانها در اعمال فشار بر اسرائیل و کمک به مردم فلسطین، ابراز امیدواری کرد کنفرانس فلسطین با پیگیری برنامه اقدام، نتایج عملی در حمایت از مردم فلسطین داشته باشد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه اظهار داشت ملت فلسطین حق دارد از همه روش‌های سیاسی و مقاومتی برای تامین حقوق خود استفاده کند.

جابری انصاری همچنین توجه به وحدت فلسطینی و تجمیع توانایی های پارلمانها در حمایت از ملت فلسطین را از اهداف کنفرانس فلسطین دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای بین المللی در موضوعات حقوق بشری تاکید کرد.

صادق حسین جابری انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر