کد خبر: 462841 A

دادستان کل کشور:

دادستان کل کشور از ارسال فهرستی از افراد دوتابعیتی به وزارت اطلاعات خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام منتظری  با اعلام این خبر گفت: صبح دوشنبه همین هفته فهرست اسامی افراد دوتابعیتی را به وزارت اطلاعات فرستادیم.

دادستان کل کشور تعداد این افراد را بیش از ۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: یکی از منابع معتبر، فهرستی از اسامی دو تابعیتی را در اختیار ما قرار داده و افرادی را معرفی کرده بود که من در سخنانی از دولت خواستم با این‌ها برخورد کند.

او افزود: وزیر محترم اطلاعات اعلام کرده بودند فهرستی به ما نرسیده که به‌دنبال آن، فهرست را دوشنبه  صبح برای وزارت اطلاعات در قالب نامه طبقه‌بندی شده فرستادیم و امیدواریم بررسی دقیق کنند و اگر مستنداتی هم می‌خواهند اعلام کنند تا در اختیارشان بگذاریم که به صورت قانونی با آنها برخورد شود.

دادستان کل کشور با اعلام اینکه " آن منبع معتبر تاکید کرده اسامی مستند و معتبر است، لکن خودم اسناد را ندیده‌ام" افزود: موسسات و مراکزی که این افراد در آن شاغل هستند در آن لیست مشخص و اعلام شده در مراکز و مناصب دولتی هستند و به هر حال این وزارت اطلاعات است که باید بررسی کند.

منتظری با تاکید بر اینکه اشتغال دوتابعیتی‌ها طبق قانون در مراکز اجرایی و دولتی ممنوع است، گفت: امیدواریم وزارت اطلاعات این موارد را به خوبی بررسی کند چون به هر حال دوتابعیتی‌ها معمولا موضوع را کتمان می‌کنند و آن را افشا نمی‌کنند و این دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی هستند که باید آن را بررسی کنند.

دادستان کل کشور مدیران دو تابعیتی منتظری دادستان کل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر