کد خبر: 464947 A

یازدهمین نشست مشترک کنسولی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در تاریخ نهم لغایت دهم اسفندماه ۱۳۹۵ در ایروان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، ریاست هیات ایرانی را دکتر چگنی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و ریاست هیات ارمنی را کارمیر شالیان رئیس امور کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری ارمنستان بعهده داشتند.

در این نشست که با حضور سید کاظم سجادی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار  شد، طرفین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه در جهت گسترش تعاملات مردمی را مورد بررسی قرار دادند.

در این دور از گفتگوهای کنسولی بین دو کشور راههای ارتقای هرچه بیشتر مناسبات در حوزه های گردشگری، تجارت و سرمایه گذاری مورد تبادل نظر قرار گرفت.

مقام‌های کنسولی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در این دور از گفت‌وگوها ضمن ابراز خرسندی از لغو روادید میان دو کشور، این امر را بستری مناسب جهت توسعه روابط فی مابین در عرصه های مختلف توصیف کردند.

 باعنایت به لغو روادید عادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان و گرجستان، طرف ارمنی پیشنهاد کرد توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به سطح منطقه‌ای تعمیم یابد.

در پایان این دور از مذاکرات یادداشت تفاهم همکاری‌های کنسولی به امضای مقام های کنسولی دو کشور رسید.

روابط ایران و ارمنستان وزارت امور خارجه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر