کد خبر: 466139 A

کاظم جلالی:

رییس فراکسیون مستقلین ولایی با انتقاد از تذکر برخی نمایندگان درباره عدم رعایت آیین‌نامه داخلی از سوی رییس مجلس گفت: متاسفیم از اینکه برخی افراد نسبت به مجلس در این روزها جفا کردند و امروز هم دیده شد که برخی نشریات تیترهایی را تعریف کردند که نسبت به مجلس و رییس آن جفا کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، کاظم جلالی در جریان نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به ماده ۲۴ بند ۱۱ آیین‌نامه داخلی مجلس ضمن تشکر از مواضع لاریجانی در دفاع از شان قوه مقننه در جریان تصویب مصوبه مربوط به حقوق مدیران گفت: علی‌رغم اینکه رییس مجلس خود را سپر بلا کرد، برخی نمایندگان با اشاره به برخی نکات در آیین‌نامه نسبت به این موضوع جفا می‌کنند.

او گفت: مشکل این جاست که دولت لایحه نمی‌دهد اما مجلس خود را وارد مسائلی می‌کند که نباید به آن وارد شود؛ بنابراین درخصوص قانون مدیریت خدمات کشوری که اجرای آن در سال ۹۱ به پایان رسید، باید گفت که این قانون تاکنون چندین بار تمدید شده و برای سال ۹۶ نیز باید تمدید شود.

رییس فراکسیون مستقلین ولایی خطاب به رییس مجلس خاطرنشان کرد: در ماه رمضان که بحث حقوق‌های نجومی مطرح شد، مرکز پژوهش‌های مجلس را مامور کردید که در این خصوص طرحی آماده کند اما در آن مقطع آقای نوبخت تاکید کرد که ما ظرف ۲ هفته آینده لایحه به مجلس ارائه می‌دهیم اما هنوز این لایحه به مجلس ارسال نشده و باید پرسید که چرا دولت لایحه نمی‌دهد.

او اضافه کرد: آیا بردن بحث حقوق‌ها در برنامه ششم ضرورتی داشت؟! برخی از دوستان گویی از ابتدا برنامه‌ریزی کردند که بحث حقوق های نجومی را در داخل برنامه مطرح کرده و از طرف دیگر با اضافه کردن برخی موارد دیگر به این موضوع کاری کنند که بازنده این موضوع مجلس باشد.

جلالی در پایان گفت: نسبت به این موضوع باید دقت نظر انجام می‌شد و متاسفیم از اینکه برخی افراد نسبت به مجلس در این روزها جفا کردند و امروز هم دیده شد که برخی نشریات تیترهایی را تعریف کردند که نسبت به مجلس و رییس آن جفا کردند.

کاظم جلالی نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر