کد خبر: 468135 A

امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری گفت: کسی باید این ملت را رهبری کند که لیاقت داشته باشد و مجلس خبرگان پاسدار این حقیقت است. امیدواریم، خداوند رهبر عزیزمان را تا ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) حفظ کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به برگزاری جلسات مجلس خبرنگان، به دیدار  اعضای این مجلس با رهبر معظم انقلاب اعلام کرد: مجلس خبرگان وظیفه مهمی دارد و یکی از مهمترین وظایف آن کشف ولی‌امر است.

او در توضیح نحوه کشف ولی‌امر تشریح کرد: پس از رحلت حضرت امام حسن عسگری، حضرت ولیعصر در سن پنج سالگی به امامت رسید و در ادامه ایشان تقریباً ۶۹ سال پس از آن چهار نایب داشتند و اگر کسی نیاز به ارتباط با حضرت ولیعصر (عج) داشت، از طریق این نواب اقدام می‌کرد که اولاً ارتباط امام با جامعه حفظ شود و ثانیاً جامعه برای غیبت کبری آماده شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به روایتی درباره نحوه غیبت حضرت ولیعصر (عج) خاطرنشان کرد: در روایت است که خطاب به آن حضرت می‌فرمایند تا ۶ روز دیگر تو از دنیا خواهی رفت و غیبت دوم که غیبت کبری است، شروع می‌شود و بعد از زمان طولانی هر زمان که خداوند اذن دهد، ظهور خواهی کرد.

امامی کاشانی اضافه کرد: زمان غیبت طولانی شده و دل‌ها سنگ می‌شوند و ارزش‌های انسانی سقوط می‌کنند و زمین پر از ظلم و جور می‌شود و بعد از درگذشت تو در ۶ روز آینده، ولایت خاصه به اتمام می‌رسد، ولایت عامه آغاز می‌شود و کسی نمی‌تواند بگوید تو را دیده‌است که به این معنا است کع بساط نواب چهارگانه برچیده می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بار دیگر به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با آیت‌الله خامنه‌ای اشاره کرد و گفت: مجلس خبرگان ولی‌فقیه را کشف می‌کند. نه فقط این‌که به ظواهر بنگرد. بلکه باید تدبیر، دنیاشناسی، دشمن‌شناسی و مردم شناسی ولی‌امر را درنظر بگیرد و همین توجه رهبری به مسائل زندگی مردم ازجمله بحث اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه باشد.

او با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اعضای مجلس خبرگان اعلام کرد: رهبری نیز فرمودند ولی‌امر فرهنگ اصیل اسلام را احیا می‌کند و در برابر هجمه‌های دشمن مقابله می‌کند و نمی‌گذارد مردم تهدید‌های دشمن را بپذیرند و در برابر دشمن منفعل باشند.

او اضافه کرد: ما قدرت دینی و فرهنگی داریم. جوان‌هایی داریم که نمونه‌اش در دنیا پیدا نمی‌شود. این همه رشد‌ها و عظمت‌هایی که در این دوران چنددهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد، همگی در سایه ولایت فقیه در سایه اسلام و شریعت به ما رسیده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: دغدغه داشتن دربرابر مشکلات مردم، فرهنگ جامعه، فرهنگ جوانان، معیشت مردم، اشتغال جوانان، مسئله اقتصاد. به برنامه‌های طویل‌المدت و درازمدت قناعت نشود. این‌که در زندگی‌شان یک رونقی را ببیند. این‌ها همگی از ویژگی‌هایی است که باید در کشف ولی‌امر مورد توجه باشند.

او تصریح کرد: بنابراین کسی باید این ملت را رهبری کند که لیاقت داشته باشد و مجلس خبرگان پاسدار این حقیقت است. امیدواریم، خداوند رهبر عزیزمان را تا ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) حفظ کند.

آیت‌الله امامی کاشانی همچنین در بخشی از خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ ما فرهنگی بزرگ است. به قول رهبر عزیزمان ما افتخار می‌کنیم به این فرهنگ جمهوری اسلامی و سیادت. این فرهنگی است که فلسطین را در مقابل متجاوزان حفظ کرد. این فرهنگ انسان تربیت می‌کند و جامعه را رشد می‌دهد.

آیت‌الله امامی کاشانی خطبه‌های نماز جمعه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر