کد خبر: 468493 A

قاسمی:

سخنگوی وزارت خارجه گفت: تابستان سال آینده بخش فرانسه پرتال وزارت خارجه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهرام قاسمی در مراسم رونمایی از پرتال وزارت خارجه با بیان اینکه هدف از نشست امروز رونمایی از پرتال جدید وزارت خارجه است که با همت دوستان در مدیریت اداره دیپلماسی چند ماهی است شروع به کار کرده گفت: ما خوشحالیم که در دوران وزیر خارجه این کار با مدیریت آقای ظریف نهایی شد.

او افزود: آنچه در گذشته طراحی شده بود، متعلق به ۱۰ سال پیش است و در زمان خود کاری پسندیده بود اما به دلیل گذشت مرور زمان و گستره حوزه علم و فناوری نیاز بود این کار به روز شود و مدت‌ها بود ‌ایشان اصرار داشت این کار انجام شود و در شرایط امروز جهان برای پیگیری مخاطبان خود پرتال بهتری داشته باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد: پرتال وزارت خارجه بیننده زیادی دارد و جزو پرتال‌هایی است که به آن زیاد رجوع می‌شود و در خارج از کشور هم رصد می‌شود و ما روزانه به طور متوسط ۱۵ مطلب را بارگذاری می‌کنیم و در سال ۹۵، ۵ هزار و ۷۰۰ مطلب در این پرتال داشتیم.

قاسمی تاکید کرد: امیدوارم این کار آغازی برای تکامل بیشتر این پرتال باشد. زبان عربی و انگلیسی آن با مترجمان بهتر در شرایط بهتر توسعه داده شده و در تابستان هم بخش فرانسه آن  به کار می‌افتد و امیدواریم جاذبه لازم را برای مخاطبان داشته باشد.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر