کد خبر: 471971 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

از ۳۰ اسفند ۹۵ تا سوم فروردین۹۶(چهارمین روز ثبت نام) ۷۹۰ نفر برای شرکت در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا در شهرستان شیراز ثبت نام کردند.

سعید علی سعیدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز در گفت‌وگو با ایلنا تعداد کل ثبت نام کنند‌گان تا پایان روز سوم را ۶۰۷ اعلام کرد و گفت: در شهرستان شیراز که شامل ۶ شهر است تا پایان روز سوم ۳۵۹ نفر در حوزه شهری، ۲۴۱ نفر در حوزه روستایی و ۷ نفر از عشایر ثبت نام کرده‌اند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شیراز با اشاره به این که در شهر شیراز تا پایان روز سوم ۱۳ نفر با سابقه عضویت در شورا برای شرکت در انتخابات شورای شهر داوطلب شده‌اند،‌ادامه داد: روز اول،‌در  شهرستان شیراز در حوزه شهری ۱۱۹ نفر،‌در حوزه روستایی ۵۸ نفر،‌در حوزه عشایری ۴ نفرکاندید شدند.‌که از این تعداد ۱۴ نفر  زن بودند. روز  دوم  ۱۲۲ نفر برای شورای شهر،‌۵۸ نفر برای شورای روستاو سومین روز ۱۱۸ نفر شهری ۱۲۵ نفر روستایی و یک نفر عشایر ثبت نام کردند. در مجموع در سه روز اول ۳۹ زن در کل شهرستان شیراز ثبت نام کردند که شامل ۶ درصد ثبت نام کنندگان می‌شود.

سعیدی در ادامه افزود: در کل شهر‌های این شهرستان تا پایان روز سوم ۱ نفر حوزوی،‌۶ نفر دکترا،۴۰ نفر فوق لیسانس،۶۹‌ نفر لیسانس،۱ نفر فوق دیپلم،‌۱ نفر دیپلم  نام خود را به ثبت رسانده‌اند. در حوزه روستایی شهرستان شیراز نیز ۶۲ نفر با سواد خواندن و نوشتن،‌۴۰ نفر دیپلم،‌۶‌ نفر فوق دیپلم و ۱۶ نفر لیسانس ثبت نام کرده‌اند.

شیراز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر