کد خبر: 472053 A

رییس جمهور اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس جمهور فدراسیون روسیه و در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی، روز دوشنبه به مسکو سفر می‌کند.

به گزارش ایلنا، پرویز اسماعیلی ضمن اعلام این مطلب گفت: حجت الاسلام حسن روحانی در این سفر مذاکرات دو جانبه‌ای را با همتای روسی خود و مقامات بلند پایه این کشور در خصوص موضوعات مهم دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد داشت و اسناد و موافقتنامه‌های متعدد همکاری نیز در حوزه‌های حقوقی و قضایی، راه و شهرسازی، فناوری و ارتباطات، نیرو و انرژی، استاندارد، ورزش و ... بین مقامات دو کشور به امضا خواهد رسید.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ادامه داد: همچنین با توجه به حضور همزمان نمایندگان بخش خصوصی کشورمان در این سفر، بازرگانان و فعالان اقتصادی نیز جلسه مشترک و مذاکرات متعددی در حوزه های مختلف خواهند داشت و موافقتنامه‌هایی نیز برای همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور به امضا می رسد.

او افزود: به نظر می‌رسد با توجه به جایگاه خاص منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و روسیه؛ بررسی، ادامه و توسعه همکاری‌ها میان تهران و مسکو در سطوح دو جانبه و نیز تعامل قدرت‌های اصلی منطقه برای ارتقاء ثبات و امنیت منطقه‌، همکاری‌های چند جانبه و بین‌المللی، مقابله با تروریسم و سایر تهدیدات منطقه‌ای و از اصلی‌ترین محورهای مذاکرات خواهد بود.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور گفت: تعدادی از وزرا، معاونین و مشاورین رییس جمهور، روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

روسای جمهوری دو کشور طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید ۸ ملاقات به صورت دو جانبه و یا در حاشیه نشست‌های بین‌المللی داشته‌اند و همچنین تبادل هیات‌های عالی‌رتبه بین دو کشور، مناسبات فیمابین را در مسیر راهبردی قرار داده است.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر