کد خبر: 472077 A

سفیر جمهوری اسلامی ایران از دومین نمایشگاه بین المللی‌گردشگری در آنکارا بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری آنکارا مورد استقبال بیلگین آیگول رئیس شورای بازرگانان ایران و ترکیه در شورای روابط خارجی اقتصادی ترکیه و مدیر برگزاری این نمایشگاه قرار گرفت و از نزدیک با روند برگزاری این نمایشگاه آشنا شد.

طاهریان فرد در طول بازدید از این نمایشگاه از غرفه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا بازدید کرد و ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این غرفه و تلاش آنها در معرفی فرهنگی و تمدن ایرانی- اسلامی، از روند اقدامات صورت گرفته توسط رایزنی فرهنکی مطلع شدند.

او در این بازدید با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌های فرهنگی، استفاده از ظرفیت توریسم را یکی از راه های گسترش تعاملات فرهنگی دانست و افزود: استفاده از این ظرفیت می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط فرهنگی و گسترش همکاری های دو جانبه گردد.

طاهریان فرد معرفی جاذبه‌های فرهنگی ایران را یکی از اهداف حضور در این نمایشگاه برشمرد و افزود: تلاش‌های لازم برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور باید افزایش یابد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی تحقق این مهم را دارد.

در جریان این بازدید از این نمایشگاه حسن صفرخانی رایزن فرهنگی سفارت ایران در آنکارا با تشریح اقدامات صورت گرفته در برگزاری این نمایشگاه، انتشار و توزیع بیش از ۲۰۰۰ نسخه از خاطرات گردشگران ترکیه ای از ایران را یکی از اقدامات صورت گرفته در طول مدت برگزاری این نمایشگاه تاکید کرد: غرفه ایران تاثیر مهمی بر معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران برای بازدیدکنندگان داشته است.

صفرخانی افزود: توزیع کتاب و جزوات منتشرشده در خصوص معرفی چهره فرهنگی جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از اقدامات مهم غرفه ایران بود همچنین نمایش آثار فرهنگی و ابنیه های تاریخی جمهوری اسلامی ایران به همراه نمایش آثار هنری هنرمندان ایران زمین بخشی دیگری از اقدامات صورت گرفته در این راستا است.

او برگزاری موسیقی فاخر ایرانی به صورت زنده را در طول برگزاری این نمایشگاه یکی دیگر از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی برشمرد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، بیلگین آیگول رئیس شورای بازرگانان ایران و ترکیه در شورای روابط خارجی اقتصادی ترکیه و مدیر برگزاری این نمایشگاه ضمن تشکر از حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و بازدید از این نمایشگاه، خواستار حضور موثر جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه های گردشگری ترکیه به ویژه در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۸ آنکارا شد.

او گفت: ایجاد ظرفیت‌ها و تسهیلات لازم یکی از گام‌های موثر در توسعه حضور گردشگران ترکیه ای در ایران است که امیدواریم با همت جمهوری اسلامی ایران این مهم تحقق یابد.

در ادامه این بازدید، سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور در غرفه شرکت هواپیمایی ماهان، از تلاش‌های صورت گرفته توسط شرکت هواپیمایی ماهان و سایر شرکت‌های هواپیمایی در توسعه و تقویت صنعت گردشگری تشکر کرده و خواستار توسعه ناوگان هوایی و مشارکت حداکثری آنها در تقویت بیش از پیش صنعت توریسم شد.

گفتنی است در این نمایشگاه سه روزه، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با برپایی غرفه ای در ۷۰ متر مربع که مزین به نمادهای ایرانی و جاذبه‌های گردشگری کشورمان است، حضور یافته و به معرفی جاذبه ای گردشگری و معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می‌پردازد.

همچنین در این غرفه علاوه بر معرفی صنایع دستی ایران، کتاب‌هایی به زبان ترکی حاوی معرفی جاذبه های گردشگری ایران، لوح‌های فشرده به زبان ترکی، لوح فشرده فیلم‌های ایرانی، کتاب ایران در یک نگاه به زبان ترکی استانبولی که توسط رایزنی فرهنگی منتشر شده است و همچنین کتابچه خاطرات گردشگران ترکیه که در چند ماه اخیر به ایران سفر کرده‌اند، عرضه شده است.

علاوه بر این، در این نمایشگاه سفره هفت سین نوروزی که معرف فرهنگ و سنت ایرانی است محلی برای بازدید مراجعه کنندگان به این غرفه و آشنایی با آداب و رسوم سرزمین کهن ایرانی است.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه هنری اردیبهشت در طول مدت برگزاری این نمایشگاه برخی دیگر از اقدامات رایزنی فرهنگی در معرفی موسیقی فاخر ایرانی است.

گفتنی است نمایشگاه با حضور هفت کشور و ۴۲ استان ترکیه و ۲۲۰ شرکت خدمات گردشگری روز پنجشنبه ۳/۱/۱۳۹۶ در محل سالن کنگراسیوم شهر آنکارا به مدت ۳ روز برپا شده است.

محمدابراهیم طاهریان‌فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر