کد خبر: 475452 A

جانشین معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی:

جانشین معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ منطقی در کشور بالاتر از قانون نیست و هر دور اندیشی در قانون دیده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا اسداللهی در همایش دبیران اجرایی، بازرسان و مسئولان کمیته های حقوقی هیات های نظارت سراسر کشور گفت: انتخابات جز افتخارات نظام است و معنای بارز انتخابات تعیین سرنوشت است. در طول سالیان انقلاب اسلامی ما هر سال یک انتخابات برگزار کردیم.

جانشین معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظارت در تایید صلاحیت شوراها بر عهده مجلس است و مجلس بالاترین مرجع تبلور ملت است و جایگاه مردمی اش به مراتب بالاتر از سایر دستگاه‌ها است. باید عمل و عملکردمان طوری باشد که تحقق فرمایشات رهبر انقلاب و مر قانون باشد.

او با اشاره به اصل قانونی در تعیین شوراهای شهر و روستا گفت: کاش می شد در قانون به نحوی دیده می شد که کسانی که وابستگی آشکار سیاسی دارند، نتوانند کاندیدا شوند و افراد فقط در حوزه اجرایی و عمرانی ورود یابند.

اسداللهی ادامه داد: قانون اساسی فصلی برای حقوق ملت و زمینه بهره مندی از حقوق را در عرصه انتخابات فراهم کرده است. انتخابات از شاخص‌های توسعه یافتگی یک کشور است و در زیر شاخه‌های آن آزادی سیاسی در انتخابات عنوان شده اما این آزادی با آزادی ولنگار غرب فرق دارد زیرا ما این نوع آزادی را در حوزه‌های مختلف نداریم زیرا اصول قانونی نظام جمهوری اسلامی بر اساس شرع است و خلاف قانون را خلاف شرع می دانیم.

جانشین معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ منطقی در کشور بالاتر از قانون نیست و هر دور اندیشی در قانون دیده شده است. عملکرد ما باید منطبق بر قانون باشد و قانون از عملکرد ما دفاع می‌کند. اگر قانونی عمل کنیم کسی نمی‌تواند چیزی به ما بگوید, قانونی عمل کردن مثل تحقق فرمایشات رهبر انقلاب و رضای خداست.

اسداللهی در پایان تصریح کرد: اگر به مر قانون عمل کنیم این منطق از عملکرد ما دفاع می‌کند همه ما باید کمک کنیم تا برگ زرین دیگری در انتخابات جمهوری اسلامی ثبت شود.

غلامرضا اسداللهی انتخابات 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر