کد خبر: 475501 A

صفاری نطنزی در گفت و گو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و خارجی گفت:‌جمهوری اسلامی ایران حملات موشکی آمریکا به سوریه را محکوم می کند بر کسی پوشیده نیست که این کشور خواهان نا امنی در منطقه است.

مرتضی صفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن محکوم کردن حملات موشکی آمریکا به سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران این حملات را محکوم می‌کند و بر کسی پوشیده نیست که این حملات کمک به داعش و تروریست است .

نماینده مردم نظنر در مجلس خاطر نشان کرد: آمریکا از ابتدا حامی و کمک کننده به داعش بود و امروز در شرایطی که داعش و نیروهای تکفیری در سوریه به آخرین روزهای حیات خودشان نزدیک می‌شوند، آمریکایی‌ها سعی دارند معادلات را به نفع نیروهای تروریستی تغییر دهند به همین دلیل حملات شیمیایی را ابتدا آغاز و سپس آن را بهانه‌ای برای حملات در سطح گسترده‌ای کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی یاد آور شد: ایالات متحده بعد از روی کار آمدن ترامپ وجهه خود را از دست داده است به همین دلیل به فکر تغییر ذائقه سیاسی در جهان است.

او تاکید کرد: این حملات پروسه سیاسی برای رسیدن به صلح در سوریه را  دچار وفقه خواهد کرد.

صفاری ادامه داد: مشاهده می‌کنیم که روس‌ها، اروپایی‌ها و فرانسوی‌ها علیه این اقدام آمریکا موضع گرفته‌اند ، بایستی جامعه جهانی یک موضع متحدانه مقابل آمریکا داشته باشد و خواهان پایان یافتن جنگ افروزی آنها باشد.

این دیپلمات سابق کشورمان افزود: آمریکایی ها دنبال راه‌حل نیستند و می‌خواهند منطقه ناامن باشد تا به اقدامات خود ادامه دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سوال که روسیه و کرملین این حملات را محکوم کرده اند اما آمریکا اعلام کرده است که از قبل آغاز این حملات را به آن ها اطلاع داده است ارزیابی شما چست گفت: معمولا این کشور بعد از آن که حمله را انجام می‌دهد اعلام می‌کند که بعدها بگوید حملات او با اطلاع رسانی قبلی بوده است. نباید به این حرف‌های آمریکا اعتماد کرد.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که با انجام این حملات آینده مذاکرات آستانه و صلح چه می‌شود گفت: بنیان گذاران مذاکرات آستانه و صلح ایران، سوریه، ترکیه و روسیه بودند. این حملات می‌تواند که آن را به تعویق بیندازد اما معتقدم کشورهای پیگر کننده این جریان باید بیش از پیش پیگیری‌های لازم را انجام دهند و مذاکرات را هرچه زودتر به سر انجام برسانند.

حمله موشکی آمریکا به سوریه مرتضی صفاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر