کد خبر: 475607 A

سردار وحیدی در پاسخ به ایلنا:

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه را اشتباه بزرگ و راهبردی خواند و گفت: این حمله موشکی آمریکایی‌ها به طور رسمی حمایت از تروریسم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار احمد وحیدی عصر امروز در حاشیه مراسم ختم مادر سردار مصطفی محمدنجار در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره حمله آمریکا به یکی از پایگاه‌های نظامی سوریه، این اقدام را نشان‌دهنده سردرگمی سیاستمداران آمریکایی دانست و گفت: امروز آمریکا دچار یک تناقض گفتاری و رفتاری شدید شده و علیرغم اینکه با فاصله کمی اعلام کردند مسأله اصلی ما داعش است، اما در عمل کاملاً به نفع داعش و تروریست‌ها رفتار کردند. 

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی انجام این عملیات ‌را کاملاً هماهنگ شده مطرح کرد و افزود: بلافاصله بعد از این عملیات آمریکایی‌ها، داعش عملیات جدید خودش را شروع کرد که چند نکته در این مورد قابل اشاره است.

وزیر سابق دفاع یادآور شد: این حمله نشان داد که آمریکایی‌ها به رغم اظهارات ترامپ که می‌گفت 6 هزار میلیارد دلار در آمریکا در جنگ با عراق خرج شد و آن را هدر دادیم، نشان می‌دهد که هنوز از آن درس نگرفته‌اند و این نشان‌دهنده همان مسیر غلط است.

او در تحلیل علت‌های این حمله موشکی گفت: به نظر می‌رسد ترامپ که با مشکلات بزرگی در داخل آمریکا و منطقه درگیر است سعی کرده با یک عملیات این مشکلات را تحت‌تأثیر قرار دهد. مسائلی که در دوران ریاست جمهوری جدید آمریکا بوجود آمده نشان می‌دهد که او سعی می‌کند با چنین عملیات‌هایی مشکلات و معضلات درونی خود را تحت‌ پوشش قرار دهد ولی مسلماً این عملیات به ضرر آنها خواهد شد.

سردار وحیدی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی براینکه رویکرد ایران در قبال حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه چه خواهد بود، تصریح کرد: ایران هیچ گاه دست از مبارزه با تروریسم و حمایت از مقاومت برنمی‌دارد و این حمله موشکی آمریکایی‌ها به طور رسمی حمایت از تروریسم است. 

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه را اشتباه بزرگ و راهبردی خواند و اظهار کرد: آمریکایی‌ها متوجه خواهند شد در دامی افتاده که بسیاری از کشورهای منطقه و اسرائیل پیش‌‌روی آنها گذاشته‌اند و وارد صحنه‌ای شده است که حتماً به ضررشان تمام خواهد شد و جریان مقاومت،‌ ارتش و ملت سوریه نیز برای مبارزه با تروریست‌ها مصمم‌تر می‌شوند.

سردار وحیدی حمله موشکی آمریکا به سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر