کد خبر: 488428 A

همایش فرهنگیان حامی رییسی با حواشی جالبی همراه بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، "اجتماع بزرگ فرهنگیان در حمایت از نامزد اصلح؛ آقای دکتر رییسی" که قرار بود راس ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی سرچشمه واقع در میدان بهارستان برگزار شود، با حدود یک ساعت تاخیر و با حضور علی‌نیکزاد رییس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رییسی آغاز شد.

مسئولان برگزاری همایش فرهنگیان حامی رییسی همچنین سالن برگزاری مراسم را به دو بخش زنانه و مردانه تقسیم کرده و یک ردیف از صندلی های گوشه سمت چپ سالن را به بانوان اختصاص دادند. طی روزهای اخیر موضوع دیوارکشی بین زنان و مردان جامعه و مسائل مربوط به حقوق زنان به یکی از موضوعات اصلی سخنرانی‌های انتخاباتی کاندیداهای هر دو جناح تبدیل شده است.

photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۱_۱۶-۲۲-۰۰

پیش از آغاز مراسم چند نفر از برگزارکنندگان پلاکاردهایی را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده و از آنها عکس یادگاری می‌گرفتند.

 

photo_2017-05-11_17-19-54

 روی این پلاکاردها شعارهایی در انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی نوشته شده بود.

تا آغاز رسمی این همایش نماهنگ‌های حامد زمانی و همچنین چندین کلیپ مداحی برای حاضران به نمایش درآمد.

در ابتدای مراسم، یکی از مداحان اهل بیت دقایقی به مناسبت میلاد حضرت ولیعصر (عج) مداحی کرد.

ابراهیم سحرخیز که به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون رفت، در سخنانی با اشاره به مشکلات فرهنگیان و معلمان، از اعلام حمایت حمیدرضا حاجی بابایی از حجت الاسلام رییسی خبر داد.

او در بخشی از سخنانش گفت: آقای رییسی توجه ویژه‌ای به فرهنگیان و بحث آموزش و پرورش دارد و قصد دارد در صورت پیروزی، یکی از قوی‌ترین وزرای خود را در وزارت آموزش و پرورش به کار گیرد.

سحرخیز با اشاره به حمایت همه جانبه حاجی بابایی از رییسی، از طرف این نماینده اصولگرای مجلس و عضو جمنا اعلام کرد که قطعا به عنوان معلمی کوچک با تمام وجود در خدمت فرهنگیات خواهدبود.

پیش از آغاز سخنان نیکزاد یکی از حضار که خود را بسیحی ساده معرفی کرد، از میان جمع قطعه شعری در حمایت از رییسی قرائت کرد.

علی نیکزاد در توضیح علت تاخیر حجت‌الاسلام رییسی برای حضور در این همایش گفت: کاری اضطراری باعث شد آقای رییسی در جلسه حاضر نشود و گفتند رییس ستاد به چه دردی می‌خورد؟ اینکه وقتی خود آقای نامزد نیامد، جای او را در این چنین مراسمی پر کند و سخنرانی کند. قرارمان این بود که آنقدر حرف بزنم تا ایشان برسند اما با توجه به اطلاع جدیدی که دادند، سعی خواهم کرد خلاصه چند نکته را بگویم.

رییس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رییسی با اشاره به سند ۲۰۳۰ یونسکو گفت: همه کسانی که اولادشان را به فرهنگیان می‌سپارند، به شما اعتماد دارند و اگر قرار باشد خدایی ناکرده عواقب این سند پیش بیاید، به مشکل برمی‌خوریم.

او با اشاره به بحث آزادی و اهمیت آن بر لزوم رعایت آزادی در چارچوب قانون تاکید کرد و گفت: گفته‌اند حقوق کارگر را پیش از خشک شدن عرقش بدهید. این چه وضعیتی است که کارگری که ماه‌ها حقوق نگرفته و حقش را مطالبه می‌کند،  دولت او را تهدید می‌کند.

نیکزاد اعلام کرد: آیا کارگزاران فعلی جمهوری اسلامی ایران ساده زیست هستند؟! مقام معظم رهبری از بزرگانی که در درس خارج فقه ایشان حضور می‌یافتند وقتی دیدند ماشین بالای ۲۰۰ میلیون تومان سوار می‌شوند، فرموند راضی نیستم.

در حین سخنرانی نیکزاد، حجت‌الاسلام رییسی وارد سالن شد که مجری از حضار خواست که به احترام آقای رییسی بایستند و در ادامه شعارهایی از جمله «صل علی محمد بوی بهشتی آمد»، «ابراهیم بت شکن بت فسادو بشکن» و ... سر دادند.

پیش از آغاز سخنرانی حجت‌الاسلام رییسی، یکی از بانوان حاضر در مراسم از دیگر بانوان درخواست کرد که طلاهای خود را از صندوقچه خارج کنید. ستادهای آقای رییسی خالی است و نیاز به حمایت دارد.  اسلام به این طلاها نیاز دارد!

انتخابات 96 حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر