کد خبر: 490419 A

حجت‌الاسلام رییسی در مصلی تهران:

حجت‌الاسلام رییسی با تقدیر از اقدام قالیباف در کناره‌گیری از انتخابات ریاست جمهوری، گفت:‌ انشاءالله ما از همه ظرفیت‌ها و از همه نامزدها و طرفداران آنها استفاده می‌کنیم. دولت ما دولت جوانان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی عصر امروز در جمع هواداران خود در مصلی تهران گفت: آنچه ارزش دارد حضور نیروهای کارآمد در بدنه دولت است که باید اهل اقدام و عمل باشند. باید مردم حس کنند که آنچه در برنامه وجود دارد و کارها در تحقق آنها دیده شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنچه ما در برنامه کاری دولت ارایه کردیم این است که دولت کار و کرامت، دولتی با برنامه است و از افرادی استفاده می‌کند که توان اجرای برنامه را داشته باشند. من از برادر ایثارگرم محمد باقر قالیباف تقدیر می کنم که در یک اقدام زمان شناسانه مطابق نیاز امروز رفتار کرد و به جریان دغدغه مند انقلاب کمک کرد تا جریان امام جبهه‌ای منسجم داشته باشد.

او ادامه داد: ما مشکلات کشور و راه‌های برون رفت از وضعیت فعلی کشور را می‌شناسیم .اگر امروز مشکلی وجود دارد ما راهکار برون رفت را می دانیم. باید حداقل در سال یک میلیون شغل ایجاد شود و امکان این اشتغالزایی وجود دارد. می‌دانیم که می‌توان با اقتصاد دریا، صنعت مسکن، آی تی و پتروشیمی و جلوگیری از مفاسد می‌شود شغل‌های زیادی ایجاد کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز ۱۸ میلیارد دلار قاچاق کالا است و اگر نیمی از این قاچاق کاهش پیدا کند، هر یک میلیارد دلار، صدهزار شغل ایجاد می‌کند، ادامه داد: ما شعار عدالت اجتماعی دادیم اما دولت موجود فاصله طبقاتی را بیشتر کرد اما ناگهان شب انتخابات یارانه گروه‌های حمایتی را سه برابر کرد. اگر پول نبود پس از کجا آوردید.

رییسی گفت:‌ گویا روحانی تصمیمی برای اجرای برنامه ندارد. پس چرا خودش را کاندید کرده است؟ امروز ۱۷ هزار کارگاه تعطیل شده و کارخانه‌ها تعطیل شده و کارگران بیکار شده و روحانی کلید را در بیرون از کشور جستجو می کند در حالی که کلید دست مردم است.

او برجام را به چک توصیف کرد و گفت:‌ برجام یک چک است اما این دولت توانایی نقد کردن چک را ندارد. کدام کشور بنیه دفاعی و موشک را تضعیف می‌کند. سند اموزش و پرورش را تصویب می کنید  بعد یک سند بومی را کنار می‌گذارید و سند ۲۰۳۰ را قبول می‌کنید و می‌خواهید اجرا کنید.

دادستان سابق کل کشور مدعی شد: امروز نفت توسط دلالان فروخته می‌شود و یک کمیته ۵ نفره محرمانه از طرف دولت با همکاری دلالان نفت می‌فروشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز دولت چون به وعدهایش عمل نکرده در دل مردم علیه رقیبان ترس ایجاد می‌کند و می‌گوید رقیب می‌خواهد دیوار بکشد و آزادی زنان را بگیرد. مگر شما حق آزادی به زنان و قومیت‌ها دادید؟. حق آزادی را خدا داد و دولت باید صیانت کند.

او اضافه کرد: امروز مردم باید بین جریان ناکارآمد و کارآمد انتخاب کنند. ما تعامل با همه کشورها را قبول داریم اما تعاملی، عزت‌مندانه و با کرامت. شما می‌گویید طرفدار هنرمند هستید بعد می‌بینیم هنرمند گوشه بیمارستان جان می‌سپارد و کسی نیست که به فریادش برسد. حق شهروندی این است که زن و دختر شغل با کرامت داشته باشند و سفره کسی خالی نباشد. دکتر ما بیکار نباشد در حالی که مدرک دارد. حق شهروندی این است که رکود وجود نداشته باشد و صندوق فرهنگیان خالی نشود. اگر از رکود عبور کردید دست دیگران را هم بگیرید و از رکود عبور دهید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: شما ۲۰ سال سمت امنیتی داشتید و یک شبه منافع شخصی را به اجتماعی ترجیح دادید. من شما را نصحیت می‌کنم آقای روحانی حرفی نزنید که وقتی نوارش را برای شما گذاشتند انکار کنید.

رییسی گفت: انتخابات آینده بسیار مهم است و ما به تصمیم گیری ملت و عنایت امام رضا اعتماد داریم.آنچه رقم می‌خورد به نفع ملت بزرگ ایران خواهد بود. انشاءالله ما از همه ظرفیت‌ها و از همه نامزدها و طرفداران آنها استفاده می‌کنیم. دولت ما دولت جوانان خواهد بود.

او گفت:‌از ظرفیت محمد باقر قالیباف در دولت کار و  کرامت استفاده می‌کنیم.

محمدباقر قالیباف نیز پیش از سخنرانی رییسی در مصلی تهران گفت:‌ انقلاب اسلامی ما مدیون مردمی است که همیشه در صحنه بوده‌اند. در پانزدهم خرداد ۴۲، ۲۲ بهمن ۵۷ و در هشت سال دفاع مقدس شهید دادند و امروز همچون همیشه در صحنه انتخابات، برای نظام اسلامی افتخار آفریدید.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در ۱۲ فرودین ۵۸ که امام فرمود عید ملی ما روزی است که نظام ما از سوی مردم تایید شد. همه ما عهد کردیم با فساد مبارزه کنیم اما متاسفانه قرار نبود کسانی در مسند مسولیت قرار بگیرند که مستضعفین را نبینند. قرار نبود مردم را روز به روز فقیرتر کنیم و بیکاری و رکود را گسترش دهیم و یا وعده‌ای بدهیم که عمل نکنیم.

او با اشاره به بیانیه روز گذشته خود مبنی بر حمایت از حجت‌الاسلام رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:‌دولت امروز بر ۹۶ درصدی‌ها سختگیری می‌کند اما راه را بر ۴ درصدی باز گذاشته است. در روزهای حساس و سرنوشت ساز به این نتیجه رسیدیم که برای پایان دادن به دولت ۴ درصدی،  برای کمک به دوست ۴۰ ساله‌ام بیایم.

شهردار تهران اضافه کرد: امروز همه ملت دست به دست هم دادیم با وجود سلایق مختلف یک هدف داریم. امروز روز مهمی برای جبهه نیرو های انقلاب است زیرا ما وحدت کلامی را به وحدت عملی تبدیل کرده‌ایم. از شما ملت عزیز خواهش دارم از این لحظه یکایک ما از هر کوی و برزن تلاش کنیم مردم را به صحنه و صندوق‌های رای بیاوریم .

قالیباف گفت:‌در نهایت وحدت عملی کنونی زمانی محقق خواهد شد که مطالبات مردم را برطرف کنیم. سه روز دیگر به پای صندوق‌های رای خواهیم رفت و به این دولت پایان خواهیم داد.

محمدباقر قالیباف انتخابات 96 حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر