کد خبر: 490435 A

روحانی در اهواز:

رییس‌جمهور گفت: من این روزها درد ریزگرد را بیشتر می‌فهمم ریزگرد ریا، ریزگرد سیاه‌نمایی و تضعیف ایران را می‌بینم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در ورزشگاه تختی اهواز و در جمع هواداران خود گفت: مرزداران ایران اسلامی و مردم عزیز خوزستان بر شما سلام و درود! سلام بر جای جای این سرزمین خونین که در برابر استبداد و تجاوز ایستاد. سلام بر کرخه و کارون! سلام بر همه لرها و بختیاری‌ها! سلام بر همه عرب‌ها! سلام بر تک تک مردم غیور و بزرگ خوزستان.

او با بیان اینکه حضور شکوهمند و بزرگ شما در اهواز را مشاهده می‌کنیم، اظهار داشت: شما برای آینده خود اینجا آمدید. ما در سال ۹۲ با یکدیگر عهدی بستیم. در برخی‌ موارد موفق بودیم و در برخی موارد در نیمه راه ماندیم. ما همه دست به دست هم دادیم تا تحریم ایران را ببندیم و حصر ایران را بشکنیم. ما دست به دست هم دادیم و به خوبی از حقوق ایران دفاع کردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قدم‌های کوچکی را در خوزستان برداشتیم، تصریح کرد: اینجا محل فداکاری مقام معظم رهبری و همه دلیران و امیران و سرداران است. ما با یکدیگر قدم‌های خوبی برداشتیم ما طرح ۵۵۰ هزار هکتار که سال‌ها اجرا نشده بود، ۳۱۲ هزار هکتار را تا پایان امسال اجرا می‌کنیم ولی برای برداشتن همه اقدامات باید قدم‌هایی را برداریم.

روحانی افزود: ما درخصوص آب خوزستان قدم‌هایی را برداشتیم و باید گام‌های بیشتری برداریم. اولین مصوبه سال ۹۶ تامین آب خوزستان بوده است. ما در دولت دوازدهم این طرح‌ها را به ثمر می‌رسانیم.

او با بیان اینکه ما می‌دانیم شما گرفتار ریزگرد در خوزستان هستید، خاطرنشان کرد: دل هوای همه مردم ایران به خوزستان است. ما باید با ریزگردها مقابله کنیم. ما باید طرح ملی و فراملی برای ریزگرد اجرا کنیم.

رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: من قول می‌دهم یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم محیط زیست خوزستان باشد. آن روز که ریزگرد برق و زندگی مردم خوزستان را در خطر انداخت، هم من و هم دکتر جهانگیری اشک ریختیم. اگر شما شب بیدار ماندید ما هم بیدار ماندیدم. من در کشورهای منطقه بودم گفتند اول در خوزستان توقف کن گفتم به تهران می‌رویم و جلسه برای حل این کار تشکیل می‌دهیم بعد به اهواز می‌آییم.

روحانی خطاب به مردم خوزستان ابراز داشت: برای طرح کنترل ریزگرد در منطقه آیا با کشورهای همسایه باید رابطه بهتر داشته باشیم یا به دنبال تقابل با منطقه و جهان باشیم؟ با همکاری کشورهای منطقه می‌توان جلوی ریزگردها را بگیریم. با آتش زدن سفارت ریزگرد حل نمی‌شود. مردم خوزستان باید رابطه نزدیک‌تر با کشورهای هم‌جوار داشته باشند.

او ادامه داد: باید ویزای ایران و عراق برداشته شود تا مردم راحت‌تر رفت و آمد کنند. ما باید اشتغال ایجاد کنیم. من این روزها درد ریزگرد را بیشتر می‌فهمم ریزگرد ریا، ریزگرد سیاه‌نمایی و تضعیف ایران. ما در شرایط حساس ایران هستیم. شما شرایط منطقه را می‌بینید. ما نیاز به قدرت ملی داریم و قدرت ملی وحدت عرب، فارس و بلوچ و لر است. چرا نباید زبان‌های زیبای اقلیت‌ها و اقوام در دانشگاه‌ها مورد تصویب قرار بگیرد.

روحانی با بیان اینکه چرا نباید زبان‌های اقوام مختلف در دانشگاه‌ها مورد تدریس قرار بگیرد؟ اظهار داشت: ما فاصله بین اقوام را نخواهیم پذیرفت. این‌هایی که خود را مقسم می‌دانند، از اول شروع کرده‌اند به تقسیم جوان‌ها به انقلابی و غیرانقلابی. شما چه کاره‌اید که مردم را تقسیم می‌کنید؟ نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و رهبری نظام متعلق به همه ایران است. چرا مردم را قطعه‌قطعه می‌کنید؟ چرا درصد درست می‌کنید؟ ما ملت صد در صدی هستیم.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به برخی سیاه‌نمایی‌ها می‌شود، تصریح کرد: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ چرا می‌روید در روستاها تبلیغ می‌کنید می‌گویید در مدارس ایران درس‌های ضد اخلاق داده می‌شود؟ چرا به مدیران و معلمان مدارس اهانت می‌کنید؟ چرا به دانش آموزان ما اهانت می‌کنید؟ این دروغ‌های شما تاثیر نخواهد داشت.

روحانی اضافه کرد: چرا می‌روید در روستاها می‌گویید یارانه شما قطع خواهد شد؟ ما فقط یک حرف داریم، یارانه دهک‌های پایین باید بیشتر شود. نظام تامین اجتماعی عادلانه باید برقرار شود. شماها که می‌گویید مسلمانید و منصف، این همه دولت را تخریب می‌کنید، آیا دولت یک کار مثبت هم انجام نداده بود؟ آیا بهداشت و درمان مردم بهتر نشد؟آیا در گندم، گازوئیل و بنزین خودکفا نشدیم؟

او با بیان اینکه ما برای پایداری برق خوزستان باید کار کنیم، خاطرنشان کرد: ما ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پایداری برق گذاشته‌ایم. ما می‌دانیم هورها باید احیا شود. می‌دانیم تالاب‌ها باید احیا شود اما چرا سیاه‌نمایی می‌کنید؟ چرا مردم ایران را دسته‌بندی می‌کنید؟ به خاطر رای؟! رای حرام می‌خواهید بگیرید؟! این‌قدر علیه عظمت مردم ایران حرف نزنید.

رئیس‌جمهور  با تاکید بر اینکه امام ما فرمود اگر دین ندارید، لااقل آزادمرد باشید و واقعیت‌ها را بگویید! ابراز داشت: ما باید مشکلات کشور خودمان را خودمان حل کنیم. باید متحد باشیم. بدون رابطه درست با همسایگان و دنیا تعالی پیشرفت کشور عزیز ما امکان‌پذیر نخواهد بود. بدانید، ما به حول و قوه الهی اروند را احیا خواهیم کرد! ما منطقه آزاد اروند را همان‌طور که سامان دادیم، بیش از این سامان خواهیم داد، ما اشتغال و تجارت را در خوزستان ایجاد خواهیم کرد.

روحانی ادامه داد: شما چرا واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ اگر می‌خواهیم ۴ سال و پیشرفت بهتری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید همه روز جمعه به پای صندوق آرا برویم.

او تاکید کرد: خوزستان سرزمین مجاهدت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز هست، عنوان کرد: خوزستان سرزمین مجاهدت‌های سیدمحمدخاتمی نیز هست.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به کناره‌گیری اسحاق جهانگیری به نفعش بیان کرد: مردم غیور خوزستان! مردم غیور ایران! من در این‌جا می‌خواهم از برادرم دکتر جهانگیری تشکر کنم. او به انتخابات و صحنه انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد. او به صحنه انتخابات آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید.

روحانی یادآور شد: من دکتر جهانگیری را خوب می‌شناختم، خدمات او را در دولت یازدهم به خوبی دیدم. اما خوب بود در انتخابات آمد تا همه مردم لیاقت‌های این سرباز دلیر ایران را ببینند. دکتر جهانگیری به شایستگی به افزایش آگاهی مردم کمک کرد و عملکرد دولت یازدهم را برای مردم تشریح کرد. امروز ایشان با بزرگواری به نفع من اعلام انصراف کرده است. شخصیت با کفایت، خانواده شهید، ایثارگر، مجاهد، فعال، شخصیتی که برای خوزستان تلاش‌ها کرد!

او با بیان اینکه من از این سرباز فداکار انقلاب و ملت تشکر می‌کنم، گفت: وحدت همه ما برای روز جمعه! مردم اگر حقوق شهروندی و آزادی می‌خواهید، روز جمعه! اگر پیشرفت خوزستان را می‌خواهید، روز جمعه! همان‌طور که من اعلام کردم، ۱ به اضافه ۱۱! همه دوستان‌تان را پای صندوق آرا بیاورید.

رئیس دولت یازدهم در پایان اظهار داشت: همه در کنار هم خواهیم بود با حماسه روز جمعه!  سلام بر آزادی! سلام بر اصلاحات! سلام بر اعتدال! سلام بر امید! دوباره ایران! دوباره اسلام! دوباره امید!

انتخابات 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر