کد خبر: 491333 A

آیت‌الله جوادی آملی در جمع خبرنگاران:

آیت‌الله جوادی آملی از مراجع تقلید با تقدیر از حضور مردم در پای صندوق‌های رای گفت: مسئولان اعم از ریاست‌جمهوری و دیگران باید این هنر را داشته باشند که با خدمات خود این مردم را به عنوان ستون دین سرپا نگه دارند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله جوادی آملی روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران افزود: مردم برای رای انداختن و حضور در پای صندوق‌های رای نیستند، بلکه مردم ستون دین هستند همچنین حضرت علی(ع) مردم را به عنوان ستون دین معرفی کرده نه ستون سیاست، جمهوریت و حکومت.

وی ادامه داد: باید بفهمیم که اسلام مردم را ستون دین می‌داند نه ستون سیاست، ما در منطقه مین هستیم و در امنیت کامل به سر می‌بریم و فرزندان ما به استقبال شهادت رفته‌اند و باید تمام تلاش این باشد که این ستون را حفظ کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: ما درباره نماز جز این نداریم که نماز ستون دین است و اما درباره مردم تعبیرهای جالبی به کار رفته است، مردم را خالق مردم معرفی می‌کنند و حرف خالق مردم را باید از انبیا و اولیای الهی شنید.

وی گفت: ستونی که زمین افتاده نمی‌تواند مشکلی را حل کند، ملتی که جیب آن خالی است و سرپا نیست با تعارف نمی‌توان آن ستون را سرپا نگه داشت.

وی افزود: داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، رهبر اگر علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) هم باشد مادامی که مردم راضی، حاضر و پایدار نباشند شکست او قطعی است.

آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: ما باید ادب و احترام را حفظ کنیم و این ادب و احترام سرجای خویش محفوظ است ولی باید ستون را سرپا نگه داشت.

وی ابراز امیدواری کرد مردم حضور خوبی در پای صندوق‌های رای داشته باشند و نتیجه‌ای که از صندوق‌ها در می‌آید مورد رضایت حضرت ولیعصر(عج) باشد.

انتخابات آیت‌الله جوادی آملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر