کد خبر: 491441 A

استاندار تهران در جمع خبرنگاران:

استاندار تهران گفت:‌در برخی از حوزه‌های رای گیری هر کدام که ۷۰ درصد از تعرفه‌هایشان تمام شد برایشان تعرفه ارسال کردیم و تا این لحظه مشکلی در ارتباط با تعرفه نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین هاشمی در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات اظهارکرد: مردم از ۸ صبح در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند. همان‌طور که از آن‌ها درخواست شده بود تا درساعات اولیه صبح پای صندوق های رای حاضر شوند از لحظه باز شدن حوزه‌های رای گیری مشارکت خود را به انجام رساندند.

استاندار تهران عنوان کرد: جا دارد از مردم تهران تشکر کنم. تااین لحظه که در خدمت شما هستم تمام شعبات رای گیری تهران فعال است و بعضی از شعبات شلوغ است. برای اینکه کمکی در تسهیل رای گیری انجام شود با هیات نظارت استان تفاهم کردیم که دوتا منشی به بعضی از شعبات اضافه کنیم تا روند رای گیری سریع‌تر انجام شود.

او ادامه داد: بعضی جاها صندوق سیار اضافه کردیم که کمک کند تا مردم منطقه زیاد در صف رای گیری نمانند .البته می دانیم باتوجه به این حضور باشکوه امکانات ما کم است و مردم باید با حوصله بیشتری در این رای گیری شرکت کنند.

هاشمی خاطر نشان کرد: مشارکت در انتخابات تعیین سرنوشت تمام مردم است. از دوستانی که به تسهیل روند برگزاری انتخابات از جله اضافه شدن صندوق‌ها و منشی‌ها کمک کردند تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: بعضی ازحوزها شلوغ‌تر و بعضی خلوت‌تر است. از مردم می‌خواهیم تا با حضور در حوزه‌های خلوت‌تر روند رای‌گیری را زودتر به انجام برسانند.

استاندار تهران اضافه کرد: با دستور وزیر کشور دو ساعت بر ساعت اضافه رای گیری شده است. این دستور وزیر کشور است و شامل استان ما هم می‌شود.سابقه نشان داده است که مردم در ساعت‌های پایانی بیشتر حضور پیدا می کنند.

او با اشاره به درخواست تعرفه‌های اضافی از سوی برخی از حوزهای رای گیری گفت: در برخی از حوزه‌های رای گیری هر کدام که ۷۰ درصد از تعرفه‌هایشان تمام شد برایشان تعرفه ارسال کردیم. بلافاصله بعد از گزارش، فرمانداری تهران تعرفه ‌های اضافی را به حوزه ارسال می‌کند تا این لحظه مشکلی در ارتباط با تعرفه نداشته‌ایم.

هاشمی گفت: اولین شمارش برای آرای ریاست جمهوری خواهد بود. این کار بر اساس ستاد انتخابات کل کشور است و ما هم بر همان اساس عمل می کنیم. پس از اتمام شمارش آرای ریاست جمهوری، تعرفه‌های شورای شهر و روستا خوانده خواهد شد.

استاندار تهران انتخابات 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر