کد خبر: 493266 A

دانش‌آشتیانی در جمع خبرنگاران:

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: آیین‌نامه ثبت‌نام مدارس را به همه استان ها ابلاغ کردیم و روال‌های نظارتی ما هم ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی اینا فخرالدین دانش آشتیانی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی در مورد حواشی ایجاد شده در رابطه با سند یونسکو گفت: مسائل نادرستی را که در مورد سند ۲۰۳۰ مطرح شده بود تکذیب کردیم و اعلام کردیم به هیچ عنوان از ابتدا این مسائل را در مدارس و وزارت آموزش و پرورش نداشتیم و نخواهیم داشت.

او در مورد اینکه آیا با شما بحثی برای حضور در کابینه بعدی شده است، اظهار داشت: فعلا نه سه ماه از دولت باقی است و خود رییس جمهور در این مورد تصمیم می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش در مورد برنامه خود در این وزارتخانه در ضورت انتخاب مجدد تصریح کرد: در وزارت آموزش و پرورش بحث اصلی اجرای دقیق سند تحول است که در این رابطه مساله کلیدی ما، شان و ‌منزلت معلمان و رسیدگی به مسائل آنها هم از نظر توانمندی ها و هم از نظر مسائل معیشتی است تا در جایگاهی قرار بگیرند تا ما بتوانیم از وجود آنها در اجرای سند استفاده کنیم.

دانش آشتیانی در مورد ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: آیین‌نامه ثبت نام مدارس را به همه استان ها ابلاغ کردیم و روال‌های نظارتی ما هم ادامه دارد پول گرفتن از والدین اجباری نباید باشد اما اگر اختیاری باشد منعی ندارد و اگر شکایتی در این رابطه باشد ناظران ما می‌روند رسیدگی و برخود می‌کنند. 

فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر