کد خبر: 493480 A

در دیدار شمخانی و ماهلوبو تاکید شد؛

در ملاقات دبیر شورای امنیت ملی ایران و وزیر امنیت ملی آفریقای‌جنوبی طرفین بر پیگیری و نهایی‌سازی پیش‌نویس موافقتنامه امنیتی میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، در جریان این ملاقات که در حاشیه اجلاس مقامات عالی امنیتی پنج قاره جهان در روسیه انجام شد، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تجلیل از  نقش نلسون ماندلا به عنوان اسطوره جهانی مبارز در راه ازادی و ظلم ستیزی اظهارداشت: مردم دو کشور ایران و افریقای جنوبی ویژگیهای  منحصربفردی در مقابله با نظام سلطه و ایستادگی در مسیر تحقق ارمانهای انسانی و اخلاقی دارند

شمخانی با قدردانی از عدم همراهی آفریقای‌جنوبی با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران، آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی میان ایران و افریقای‌جنوبی را اعلام کرد.

داوید ماهلوبو وزیر امنیت ملی آفریقای‌جنوبی نیز در این دیدار از مقاومت مردم ایران در برابر فشارهای جهانی و دستیابی به حقوق قانونی خود را نشان‌دهنده اتحاد ملی و انسجام سیاسی در این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای ارتقا سطح همکاری‌های دو کشور در زمینه های مختلف وجود دارد که باید با تلاش مشترک بیش لز پیش فعال شود.

وی با پذیرش دعوت دریابان شمخانی برای سفر به ایران اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک برای امضای توافقنامه امنیتی میان دو کشور به تهران عزیمت کند.

علی شمخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر