کد خبر: 495315 A

با رای نمایندگان؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب یک فوریت طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری به دولت اجازه دادند این لایحه به مدت دو سال دیگر به صورت آزمایشی اجرا شود، مشروط بر اینکه لایحه دولت پس از تصویب در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری که به امضای ۳۹ نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود و در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مصوب شده بود، موافقت کردند.

در صورت تصویب ماده واحده این طرح، مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات،‌ طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب هفتم آبان‌ماه سال ۱۳۸۶ از تاریخ انقضاء آن به مدت دو سال تمدید می‌شود و این درحالی است که از ۲۳۱ نماینده حاضر در جلسه ۱۴۴ نماینده با این مصوبه موافقت کردند.

مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی که برای ساعتی ریاست جلسه علنی امروز را برعهده داشت نیز در این رابطه اعلام کرد: دولت لایحه خود را در این خصوص به مجلس داده و در کمیسیون قضایی درحال رسیدگی است که پس از طی مراحل قانونی در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

 

نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر