کد خبر: 495329 A

روزنامه الخلیج:

یک روزنامه چاپ امارات متحده عربی ایران را متهم به تشویق قطر برای ترک شورای همکاری خلیج فارس و تقویت روابط با خود کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الخلیج چاپ امارات متحده عربی، این روزنامه در اتهامی جدید علیه ایران اعلام کرد که این کشور قطر را تشویق به ترک شورای همکاری خلیج‌فارس می‌کند.

این روزنامه با این ادعا که شورای همکاری خلیج فارس مانعی در مقابل ایران برای مقابله با دخالت‌های این کشور در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه است، اعلام کرد تنها کشوری که از خروج قطر از این شورا سود می‌برد، ایران است.

الخلیج با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، نوشت که ایران در تلاش است اختلاف‌ها میان کشورهای عربی را تشدید کند و از این طریق به اهداف خود که تکمیل فرایند دخالت در امور داخلی در کشورهای منطقه و ایجاد بی‌ثباتی در کشورهایی همچون عراق، سوریه و یمن است، برسد.

این روزنامه در ادامه مدعی شد که تهران و دوحه سعی دارند برای فرار از بحران‌های داخلی خود به دامن زدن ناآرامی‌ها در کشورهای منطقه بپردازند.

الخلیج نقطه مشترک دو کشور را تولید بحران و همچنین دخالت در امور داخلی دیگر کشورها خواند و افزود که شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه کشورهای عربی به ایران و قطر اجازه این امر که بخواهند امنیت منطقه‌ای را تهدید کرده و توسعه‌طلبی خود را گسترش دهند را نخواهند داد.

 

ایران قطر شورای همکاری خلیج‌فارس روزنامه الخلیج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر