کد خبر: 495532 A

مخبر دزفولی:

جلسه ۷۹۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مخبر دزفولی در خصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم ایران در عرصه انتخابات به رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: دستور اصلی جلسه بررسی سند موسوم به ۲۰۳۰ بود و دلیل ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید و هشدار مقام معظم رهبری و گلایه معظم له از شورا برای اینکه باید به این موضوع ورود پیدا می کرد، بود.

او تصریح کرد: در این زمینه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه گزارشی از این نوع موضوعات در صحنه بین‌الملل ارائه کرد و در ادامه علی اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش به دلیل اینکه این مسئله را در دوره قبل پیگیری می‌کرد توضیحات لازم را از فرایندهای طی شده ارائه کرد. 

مخبر دزفولی گفت: همچنین وزیر آموزش و پروری نیز گزارشی از وضعیت کنونی مسئله در حوزه آموزش و پرورش اراده کرد و در ادامه نیز محمد فرهادی، وزیر علوم در این زمینه گزارش خود را ارائه کرد.

او با بیان اینکه تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه فرصت پیدا کردند تا انتقادات خود را درخصوص این سند بیان کنند، گفت: تاکید اصلی اعضای جلسه بر این بود که محور اصلی فعالیت‌های کشور در حوزه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مورد قبول همه فعالین حوزه در دولت و سایر بخش‌هاست، باید باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: درخصوص اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش اتفاق نظر و اجماع لازم وجود دارد.

مخبر دزفولی گفت: بحث درخصوص سند ۲۰۳۰ به اتمام نرسیده و در جلسه آینده نیز تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار است تا نظرات خود را در این خصوص ارائه کنند و سپس شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر نهایی خود را به طور روشن و شفاف اعلام خواهد کرد.

محمدرضا مخبر دزفولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر