کد خبر: 495737 A

واعظی در جمع خبرنگاران:

سید محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روزانه هزاران حمله سایبری به ایران می‌شود و ما قادر هستیم تمامی آنها را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با حمله به برخی از سایت‌های دولتی و خصوصی در چند روز گذشته گفت: در دنیای امروز با توجه به گسترش فضای مجازی این نوع از حملات انجام می‌شود و امروزه ما در روز هزاران بار از خارج کشور مورد حمله قرار می‌گیریم و جلوی آن‌ها را می‌گیریم اما برخی از آنها از نوع ویروس هستند که به صورت پنهان وارد سیستم می‌شود که در حملات اخیر شاهد آن بودیم اما همکاران ما بعد از دو ساعت آنها را شناسایی و با آن مقابله کردند.

او در خصوص شناسایی دقیق منبع حملات اظهار داشت: این موضوع هنوز در دست بررسی است اما یکی از این حملات دارای آی پی داخلی و دو حمله دیگر دارای آی پی خارجی بوده است که تمامی آنها قابل شناسایی و پیگیری به صورت دقیق است.

، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با وضعیت پروژه پیوست فرهنگی تصریح کرد: پیوست فرهنگی در قالب یک پروژه تنظیم و برای شورای عالی فضای مجازی ارسال شده است و در نوبت انجام بررسی قرار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سید محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر