کد خبر: 495916 A

مجمع روحانیون مبارز:

مجمع روحانیون مبارز به مناسبت حماسه ۲۹ اردیبهشت و بیست وهشتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه مجمع روحانیون مبارز به شرح زیر است:

انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت نقطه عطفی در حیات سیاسی و اجتماعی ملت بزرگ و آگاه ایران بود. 

چه اینکه مردم با شور و شعور ستودنی و با درخشش کم‌نظیر خود در عرصه انتخابات سرنوشت‌ساز نه تنها رئیس جمهور خود را برگزیدند که مسیر جامعه ایران را در این مقطع حساس به گونه‌ای روشن و شفاف به نمایش گذاشتند. مسیری که با تکیه بر تعامل و تنش‌زدایی با منطقه و جهان، آینده سیاسی خود را مشخص کردند.

حضور فراگیر و خیره‌کننده مردم پای صندوق‌های طولانی رای، توام با آگاهی و آرامش و امنیت بار دیگر بلوغ فکری و رشد سیاسی جامعه ایران را به دنیا نشان داد که چگونه این ملت نسبت به تعیین سرنوشت سیاسی و اجتماعی خویش حساس، متعهد و پایبند است.

مجمع روحانیون مبارز این حماسه بزرگ و به یاد ماندنی را به رئیس جمهور محترم و منتخب ملت و به مردم شریف و آزاده ایران تبریک می‌گوید و از خدای بزرگ کامیابی برای ملت شریف ایران و موفقیت و جدیت و قاطعیت برای دولت آینده در جهت تحقق مطالبات به حق مردم بزرگوار ایران آرزومند است.

اکنون که در آستانه بیست و هشتمین سالگرد رحلت ملکوتی امام بزرگواریم، انتظار می‌رود که این رخداد بزرگ و این حماسه سترگ همه ما را به سمت و سوی آرمان‌های بلند معمار بزرگ جمهوری اسلامی رهنمود سازد. او که در دنیای دین‌ستیز و معنویت‌گریز معاصر پرچمدار عزت اسلام و تحقق بخش مردم‌سالاری دینی بود، او که با ارائه گفتمان سیاسی جان گرفته از تلقی مترقیانه‌اش از اسلام، نظامی بر مدار آرا مردم بنیاد نهاد تا ضامن استقرار مردم‌سالاری، آزادی، تساوی به دور از تبعیض و بی‌عدالتی‌های اجتماعی باشد.

در حالی که نزدیک به سه دهه از فقدان این فقیه فرزانه و فیلسوف و عارف خود ساخته می‌گذرد بر میراث‌داران راستین اوست که سنگربان اندیشه‌ها و گفتمان اصیلش باشند.

با حضور در مراسم بزرگداشت این شخصیت تاریخ‌ساز در کنار مرقدش در روز یکشنبه چهاردهم خرداد نسبت به آرمان‌های گرانسنگ حضرتش تجدید عهد خواهیم کرد.

مجمع روحانیون مبارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر