کد خبر: 496397 A

کواکبیان:

نماینده تهران در مجلس در جمع نمازگزاران قیامدشت گفت: "میزان رای ملت است"، شعار سیاسی امام(ره) نبود بلکه فتوای فقهی ایشان بود.

به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در خطبه‌های نمازجمعه امروز قیامدشت، حماسه 29 اردیبهشت را سرافرازی و اقتدار ملت ایران دانست و گفت: همان‌گونه که در ملاقات سفیر انگلیس گفتم، انتخابات ما می‌تواند درس مردم‌سالاری و دموکراسی را به بسیاری از کشور های دنیا یاد بدهد.

وی تاکید کرد: باید بد اخلاقی ایام رقابت انتخاباتی را پایان یافته  تلقی کرده و همه دست به دست هم دوران رفاقت را برای حل مشکلات مردم به‌ویژه رفع موانع تولید و حل موضوع بیکاری شروع کنیم.

نماینده تهران در مجلس گفت: باید همه به رای شورای نگهبان تمکین کنیم همان‌گونه که ما احراز صلاحیت نشدیم تمکین کردیم و رای مردم را به حلال و حرام تقسیم نکنیم و بدانیم همه 41 میلیون رای مورد تایید شورای نگهبان حلال بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با وجود مقام معظم رهبری قطعاً هیچ‌کس نمی‌تواند خلاف ارزش‌های دینی و معنوی پیگیر اجرای سند 2030 در آموزش پرورش باشد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلام‌شهر، شمیرانات و پردیس با اشاره به برگزاری انتخابات مستقل شورای شهر قیامدشت و پیگیری قبلی نمایندگان مجلس، فرماندار، بخشدار و امام جمعه این شهرستان برای ارتقای قیامدشت به شهر که بالای پنجاه هزار نفر جمعیت دارد، از وزیر کشور خواست هرچه سریع‌تر این مصوبه را ابلاغ نماید.

وی با تبریک انتخاب پنج نفر از اعضای شورای شهر قیامدشت، از آنان خواست جهت احداث پل ارتباطی جاده اصلی به این شهر، پیگیری‌های لازم به عمل آید.

کواکبیان در ابتدای سخنان خود در جمع نمازگزاران قیامدشت به تفصیل در مورد انواع روزه سخن گفت و ذکر و یاد خدا را که موجب آرامش قلب‌هاست، دستاوردهای مهم ماه مبارک رمضان و دوری و اعراض از ذکر الهی را موجب سردرگمی و تنگی و سختی معشیت دانست.

مصطفی کواکبیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر